Сумським безробітним запропонують нову професію

Кількість зареєстрованих безробітних на Сумщині становить 14638 осіб. Крім центру зайнятості, їх проблемами наразі опікується навчальний заклад «Сумський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості», який здійснює кадрове забезпечення роботодавців. За минулий рік 5348 безробітних пройшли навчання, підвищення кваліфікації та перепідготовку,  здобули навички за 12 робітничими професіями та працевлаштовані на підприємства області.

Нині в області розвивається нова галузь — вироби з пластмас, де в основу принципів зварювання покладені європейські стандарти. Центр професійно-технічної освіти має ліцензію на підготовку кваліфікованих робітників за професією «Зварник пластмас». На замовлення роботодавців, використовуючи елементи дуальної освіти на його базі, вже підготовлено 42 робітника. У ці дні навчальний заклад готує робітників за цим фахом для підприємств Сумської, Запорізької, Житомирської та Київських областей.

Обласний центр зайнятості і облдержадміністрація разом з роботодавцями ТОВ «КБ-ЕКОПРОЕКТ» (Суми) та AGRU (Австрія) презентували нову галузь для навчання за професією «Зварник пластмас» та запропонували створити навчально-виробничий центр зварювання пластмас. Рішенням Сумської міськради виділено земельну ділянку, на якій планується створити такий центр. Інвестори AGRUKunststofftechnik (Австрія), Simona AG і Munsch (Німеччина), ТОВ «КБ-ЕКОПРОЕКТ» (Суми) забезпечать центр обладнанням, матеріалами та сприятимуть підготовці та підвищенню кваліфікації спеціалістів з України та країн Східної Європи.

Держслужба зайнятості ініціювала клопотання перед Фондом державного соціального страхування України на випадок безробіття про виділення коштів на означений проект.

Облдержадміністрація та обласна рада підтримали ініціативу і залучать кошти Державного фонду регіонального розвитку. Влада міста готова вирішити питання благоустрою території, підключення до комунальних мереж, транспортного забезпечення.

Поділитися в соціальних мережах: