Сумським пільговикам віддаватимуть грошима

Сьогодні у виставковому центрі “Іллінський” обговорили питання монетизації пільг на перевезення в міському та міжміському транспорті.

Директор департаменту соціального захисту населення Михайло Дубровський зазначив, що на сьогодні право на пільговий проїзд мають 62 тисячі громадян, яким пільги встановлені різними законами України, та 208 тисяч пенсіонерів Сумщини. Тому для виконання виплат пільговикам Сумська ОДА розробила “Обласну програму здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування на 2016-2020 роки”.

Наразі компенсаційні виплати перевізникам здійснюються у розмірі 75% від фактичної вартості пільгового проїзду. Так, у 2018 році рішеннями сесій районних та міських рад для компенсацій таких перевезень в районах та містах обласного значення виділили з бюджетів 18,5 млн. гривень. А фактично відшкодували 17,3 млн. гривень.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів номер 197 (надання пільг у грошовій формі або ж монетизація), розміри виплат повинні щорічно визначатися облдержадміністраціями. Вони мають затверджувати розмір щомісячної і готівкової виплати на компенсацію проїзду. Так, цього року Сумська ОДА затвердила суму в розмірі 111, 30 грн на місяць.

Також на нараді перевізники скаржилися на те, що по півроку їм не відшкодовують пільгові перевезення, а пільговики користуються своїм правом і їздять з Сум в інші області по кілька разів на тиждень. І це завдає збитків організації.

“Якщо пільговику відмовляють у безоплатному проїзді, потрібно скаржитися у письмовій формі голові Сумської райдержадміністрації” – порадив Михайло Дубровський.

Відтак на нараді вирішили, що якомога скоріше потрібно переходити на монетизацію пільг. Адже, наприклад, бабуся, яка має право на безоплатний проїзд, може витратити ці кошти на щось інше, якщо не користується транспортом.

Галіна Корявко