Сумський обласний центр зайнятості: підсумки роботи

Сьогодні в Сумському обласному центрі зайнятості  розповіли, що вдалося зробити за 2018 рік.

У 2018 році працівники обласного центру зайнятості працевлаштували 25 647 тисяч громадян. Зараз на обліку перебуває 13 906 осіб. За словами директора обласної центру Володимира Підлісного, період пошуку роботи зазвичай становив 124 дні, хоча є й такі, що працевлаштовувалися в перший тиждень звернення в службу зайнятості.

Громадянам, які шукали роботу, служба виплачувала допомогу по безробіттю, для того, аби підтримати їх фінансово під час пошуку вакансій. Так, середній розмір допомоги становив 2900 гривень, а максимальний – 7200.

«Рік ми виплачуємо допомогу по безробіттю. Спочатку виплачуємо 75% коштів, потім 70 і 60%, і останні півроку – 50%. Цим ми стимулюємо громадян до пошуку роботи”, – говорить Володимир Підлісний.

У школах для учнів старших класів проводилися профорієнтаційні заходи, аби допомогти обрати професію до душі і за здібностями.

«Для визначення навичок діти  близько 2,5 годин вивчають свої можливості за допомогою спеціальної дистанційної платформи. Вона дає можливість учням більше дізнатися про себе, про свої інтелектуальні можливості, які впливають на вибір професії. Її можна знайти за посиланням myprofession.com.ua», – розповів Роман Кульгов, заступник начальника відділу організації профорієнтації.

Також служба зайнятості запроваджує нову форму роботи – рекрутинг (підбір персоналу). Тобто пошук вакансій не лише для зареєстрованих безробітних, а й для тих, хто працює та бажає змінити місце роботи. Відділи рекрутингу діють в Сумському міському та Конотопському міськрайонному центрах зайнятості.

Знакова подія цього року для служби зайнятості – відкриття відділу центру професійно-технічної освіти в селі Хоружівка Недригайлівського району. Там жителі району здобувають навички робітничих професій.

З 2019 року центр зайнятості планує запустити новий проект: підготовка новоспечених підприємців для того, щоб допомогти їм в розвитку бізнесу (як правильно оформляти трудові книжки, відпускні, соціальний пакет).

Ну, й на завершення директор Сумського обласного центру зайнятості порадив, що робити, аби побороти безробіття: «Потрібно міняти себе вже зараз, і старатися змінити щось в суспільстві».

Галіна Корявко