Сумський онкодиспансер – в’язниця для хворих?

Проблеми Сумського обласного онкодиспансеру стали відомі чи не всю Україну. Жахливі умови лікування, застаріле медичне обладнання, пліснява на стінах та стелі, тиснява у палатах через недостатню кількість площі. Онкохворі зі всієї області позбавлені нормальних умов лікування.

Не треба думати, що це проблеми якихось інших людей, мовляв, мене це не стосується. Рак – дуже підступна хвороба. Ваша стать, вік, колір шкіри, зрештою, ваше матеріальне становище не захищають вас від страшного діагнозу.

На сьогодні в Україні кожен четвертий чоловік є хворим на онкологічне захворювання, кожна п’ята жінка теж. Але медики побоюються, що до 2020 року ця статистика ще погіршиться, і до 2020 року хворітиме вже кожен третій чоловік і кожна четверта жінка.

«Ситуація в онкодиспансері дійсно жахлива, вона десь схожа на в’язницю, а не на лікувальний заклад, – говорить голова Сумської обласної організації ПП «Укроп», депутат Сумської обласної ради Владислав Луговий. –  На сьогодні Сумська область, на жаль, знаходиться у трійці областей, де найбільша смертність від раку. І проблема не тільки в тому, що застаріле, несучасне обладнання в онкодиспансері, ще й умови лікування жахливі».

Тож Владислав Луговий звернувся з пропозицією щодо вирішення проблемних питань обласного онкодиспансеру до голови Сумської облдержадміністрації Миколи Клочка:

«Наша пропозиція – вивчити ситуацію в онкодиспансері, розробити дієву програму її роботи і визначити, хто ж винен в тому, що лікувальний заклад довели до такого стану, тому що я думаю, що не тільки головний лікар в цьому винен. Програма повинна бути розрахована не менше ніж на 3 роки. Треба її розробити, визначитись з фінансуванням, з відповідальними і виконавцями. Ми наполягаємо на тому, щоб програма почала працювати вже з 2019 року. Ми не маємо права втрачати цей рік».

На відновлення онкодиспансеру необхідна чимала сума коштів: 120 мільйонів гривень на обладнання та ще 100 мільйонів гривень на ремонт та реконструкцію приміщень.

«Це питання було піднято саме на депутатських комісіях, коли ми розглядали проект бюджету на 2019 рік, – говорить Вадим Акперов, перший заступник голови Сумської ОДА. – У цьому проекті бюджету депутати говорили, що не дуже багато коштів сьогодні спрямовується на онкодиспансер. Спробуємо поєднати зусилля всіх можновладців для того, щоб все ж таки зрушити з мертвої точки. У тому вигляді, в якому сьогодні є онкодиспансер, ми залишати його не можемо, і це позиція однозначна».

В Українському об’єднанні патріотів говорять, що проблеми онкодиспансеру та його пацієнтів без вирішення не залишать:

«Проблема Сумського обласного диспансеру – це не тільки проблема Сумської області. Це проблема всієї України, тому що, на жаль, кожного дня в Україні від онкологічних хвороб помирає близько 150 людей. Наша задача – зробити онкодиспансер таким, щоб він міг проводити сучасні діагностичні процедури, лікування для сумчан. Тим більше, що можемо спиратися на досвід інших регіонів, наприклад, Рівного».

Поділитися в соціальних мережах: