Сумський перевізник майже рік незаконно перевозив пасажирів?

Сумська місцева прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо незаконності перевезень пасажирів, яке здійснювало ПП «Согор» з липня 2016 по 1 червня 2017 року по маршруту № 5 «Роменська-Хіммістечко».

Розслідуванням займеться Сумський міськвідділ поліції. Про це йдеться в листі Сумської місцевої прокуратури сумському активісту Олександру Соколову, яке він виклав у Facebook.

Під час підготовки позову про скасування рішення виконкому щодо підняття тарифу на проїзд, Олександр Соколов звернув увагу на цікаві обставини, які можуть свідчити про наявність в діях керівника ПП «Согор» ознак кримінального правопорушення, передбачаного ст. 191 КК України («Привласнення майна»).

«Рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради № 363 від 14.07.16 року, ПП «Согор» призначено тимчасовим виконавцем пасажирських перевезень на маршруті № 5 «Роменська-Хіммістечко» в місті Суми, починаючи з 18 липня 2016 року.

Це пов’язано з тим, що маленький перевізник, який раніше надавав такі послуги на вказаному маршруті, нібито відмовився продовжувати свій бізнес.

Дивно? Аж ніяк. Після того, як мером став Лисенко, почався розподіл ринку надання транспортних послуг, і дуже часто звичайних, маленьких перевізників почали «заганяти» під серйозні фірми.

У подальшому, в лютому 2017 року ПП «Согор» приймало участь у транспортному конкурсі , за результатами якого отримало перемогу та право на перевезення пасажирів на тому ж автобусному маршруті загально користування № 5 «Роменська-Хіммістечко».

Дана обставина підтверджується рішенням виконавчого комітету № 103 від 07 березня 2017 року.

Відповідно до пп. 2 п. а ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» тариф на транспортні послуги має встановлютися рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради.

Проте, протягом періоду з 18 липня 2016 року до 16 травня 2017 року тариф на надання послуг з перевезення пасажирів на маршруті № 5 «Роменська-Хіммістечко» рішенням виконавчого комітету для ПП «Согор» НЕ ВСТАНОВЛЮВАВСЯ.

Не дивлячись на дані обставини, з 18 липня 2016 року (дата з якої «Согор» розпочав надавати послуги) до 16 травня 2017 року (поки виконком не прийняв наразі оскаржуване рішення про встановлення тарифу на рівні 4 грн.) керівник ПП «Согор» давав вказівку водіям власних маршрутних таксі здійснювати перевезення пасажирів на маршруті 5 та зловживаючи їх довірою , неодноразово отримував від них плату в розмірі 3,00 гривні з подальшим зверненням їх на свою користь, достовірно знаючи про відсутність рішення виконавчого комітету Сумської міської ради, яким би встановлювався такий тариф для ПП «Согор».

Керівник ПП «Согор» від коментарів відмовився.

Зазначені обставини є особистою оцінкою тих документів на які йде посилання», — написав Соколов у Facebook.

comments powered by HyperComments

Поділитися в соціальних мережах: