Сумський «Зеленбуд» у цифрах і фактах

2

У цьому році працівники комунального підприємства висадили майже 200 тисяч квітів у місті. 70% саджанців виростили у власних теплицях.

Про роботу, досягнення та плани під час брифінгу розповів директор КП «Зеленбуд» Володимир Лаврик.

За його словами, наразі підприємство обслуговує близько 45 газонів, доріжок та квітників площею 112 га, у тому числі міський та Басівський парки. На висадження квітів цьогоріч спрямували понад 900 тис. гривень.

У цьому році в Сумах з’явилися кілька нових квіткових композицій: нотний стан та скрипковий ключ, «Жар-птиця», «Букет нареченої» та декоративна квіткова композиція «Я люблю Суми».

«На наступний рік плануємо збільшити кількість однорічних і багаторічних квітів. Також плануємо продовжувати висаджувати троянди, адже Суми – це місто троянд», — зазначив Володимир Лаврик.

4

Окремо він зупинився на видаленні сухостійних та аварійних дерев. Вже видалено 463 сухостійних дерева, обрізано гілля на 644 деревах.До кінця року заплановано довести кількість спиляних дерев до 900. На ці роботи виділено 940 тис. гривень, а на покіс трави — 973 тисячі.

Опале листа та деревину «Зеленбуд» утилізує на ТОВ «Керамейя» та концерні «NICMAS». У планах — переробка гілля та деревини.

«Наразі спільно зі спеціалістами СНАУ розроблений проект створення на зеленому полігоні по вул. М. Лукаша лінії з виготовлення брикетів та компосту з гілля та деревини. Період окупності складатиме п’ять років. Плануємо залучити й державні кошти», — розповів директор КП.

Також у цьому році разом з водолазною службою розпочали  очистку річок. Виконали робіт на суму понад 190 тис. гривень.

За три квартали підприємство заробило понад 200 тис. гривень, це прибутки отримані за рахунок видалення дерев, покосу трави, надання інших послуг. Середня заробітна плата працівників становить 5300 грн. проти минулорічних 3825 гривень.

Завдяки заробленим коштам на самому підприємстві відремонтували теплиці, розпочали реконструкцію гаража, провели ремонтні роботи головного та складських приміщень підприємства, роздягальні.

8

Зимою працівники займатимуться видаленням сухостійних та аварійних дерев, прибиранням і посипанням доріжок на закріпленій території. Для цього придбали понад 30 м3 піску і вже почали роботу.

Поділитися в соціальних мережах: