Сумського благодійника, який нажився на людях з інвалідністю, взяли під варту

13

Очільнику Благодійного фонду соціального захисту інвалідів Сумської області «Соцінвест» обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави в 480 тисяч гривень.

Чоловіка підозрюють у зловживанні повноваженнями, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364-1 КК України). Про це повідомили у Зарічному міськрайонному суді міста Суми.

Під час доводів слідчий та прокурор посилались на той факт, що підозрюваний не з’явився на допит та про поважні причини не повідомив. 5 жовтня він перетнув кордон, виїхавши до Німеччини.

Приймаючи рішення суд врахував, що підозрюваний може і надалі ухилятись від органів досудового розслідування та впливати на свідків, які є його близькими, а також інвалідами, які отримали 4 транспортні засоби.

Нагадаємо, благодійник, будучи службовою особою приватного права, умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для себе та третіх осіб, використовуючи всупереч інтересам такої юридичної особи свої повноваження, нібито здійснив відчуження упродовж 2012-2015 років безоплатно отриманого благодійним фондом майна – транспортних засобів, без сплати мита та інших податків і зборів, передбачених законодавством України. Це призвело до заподіяння шкоди державним інтересам у вигляді неможливості надання соціально-незахищеній, малозабезпеченій категорії громадян та інвалідам транспортних засобів, а також ненадходження податків, зборів та обов’язкових платежів до бюджету на загальну суму 3 млн. 276 тис. грн. Підозрюваного затримали на кордоні з Польщею 11 грудня.

Фото: СпецКор

Поділитися в соціальних мережах: