Сумському «Міськводоканалу» загрожує скасування держреєстрації

Управління Держпраці в Сумській області виявило значні порушення законодавства у сфері промислової безпеки та охорони надр, узгоджуючи надані плани робіт КП «Міськводоканалом» на 2016 рік. Це може спричинити анулювання спеціального дозволу на користування надрами та заборону експлуатації свердловин.
Серед основних порушень — відсутність щорічної генеральної перевірки стану свердловин, експлуатованих КП «Міськводоканал», обладнання та трубопроводів. На водозаборах підприємства більшість свердловин експлуатуються понад 20 років, що свідчить про необхідність проведення їх постійної перевірки, заходів з попередження забруднення підземних вод. Існує і загроза техногенних аварій через виведені з експлуатації свердловини.
Комунальники вжили заходів з огородження території зони санітарної охорони артезіанських свердловин, що суперечить правилам технічної експлуатації систем водопостачання та каналізації населених пунктів України. Це може привести до забруднення води, що надходить до споживачів міста.
Підприємство досі не отримало дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки (експлуатації свердловин при розробці родовищ корисних копалин) в органах державної податкової служби України з питань праці. В результаті чого, пише офіційний сайт Управління Держпраці в Сумській області, згідно зі статтею 21 Закону України «Про охорону праці», може бути скасована державна реєстрація підприємства в установленому законом порядку.
Джерело sumypost

Поділитися в соціальних мережах: