Сумський фотограф показав Суми у різні роки та за різних обставин

Фотовиставка пройшла на Театральній площі, автором якої став Володимир Семерня. Чоловік показав фотографії, які він зробив на вулицях Сум 30 років тому назад. Сам митець говорить, що знімки не мають віку, головне – емоції, які вона викликає.

Найдавніша фотографія на виставці – це сімейна пара на Харківській. Знімку 30 років. Автор і досі пам’ятає: була неділя, 15:00.

«Я вийшов на балкон, щоб використати залишені на плівці кадри. І побачив, як пустою Харківською вулицею йде молода сімейна пара з візочком. Аж коли чоловік зупинився, обійняв дівчину за талію і пристрасно її поцілував, та ще й так, що дівчина не втримала візочок і той сам покотився. Цей момент я встиг зафіксувати – такий палкий і життєвий», – розповідає про свій знімок Володимир Семерня.

За словами митця, кожен кадр має свою історію та цінність, адже це момент, який більше не повториться. На фотографіях є люди, які навіть не здогадувалися про те, що їх фотографують, і в цьому є величезна перевага, запевняє Володимир. Більше того – каже, що ніколи не попереджає своїх фото героїв про те, що планує зробити кадр, а тим більше – не питає дозволу.

«Я ніколи не підходжу і не запитую: «А чи можна Вас сфотографувати?», бо люди починають вагатися, соромитися, боятися, що вони погано вийдуть на знімку. Але коли вони про це не знають, а потім бачать себе вже на фото, то їм завжди подобається, бо це живі знімки», – розповідає фотограф.

Володимир Семерня усе життя присвятив фотографії. Говорить, як пішов до місцевого фотоклубу, то чув у свою адресу такі відгуки на свої роботи, що зараз би той, хто почув те ж саме, просто розбив би фотоапарат. Але початківцям радить завжди вірити у себе.

«Глядач завжди бачить менше, аніж ти, оскільки він не був за тих обставин і у ту мить. Його погляд – зверхній, а твій – досконалий. Будь науковими егоїстом і довіряй собі більше, аніж будь-якому знавцю», – говорить фотограф.

 

 

Поділитися в соціальних мережах: