Суми – донорська столиця України

Сьогодні Україна, і Сумщина зокрема, відзначає Всесвітній день донора крові. Щорічно в цей день вшановують людей, які дарують іншим життя, допомагають подолати тяжкі недуги, рятують постраждалих від аварій, катастроф, нещасних випадків.

З вітальним словом до донорів звернулася директор ТОВ ” Національна мережа центрів служби крові “Червона лінія” та ТОВ “БІОФАРМА ПЛАЗМА” Оксана Плотнікова.

“Сьогодні здійснилася моя мрія. Коли ми запускали це у 2008 році, ми мріяли, що донорством люди займатимуться ще з дитинства. Не примусово, а свідомо, розуміючи, як це важливо для інших. Адже виховувати любов до ближнього потрібно ще з школи. Наприклад, коли дитина приходить зі школи і запитує у батьків, чи хоч раз вони здавали кров, а чому це потрібно робити, чи комусь вони вже допомогли, – вона цим спонукає своїх батьків до донорства”, – говорить Оксана Плотнікова.

Дякувала та бажала натхнення й здоров’я директор Сумського центру служби крові Наталія Трофименко та представники міської і обласної влади. Долучилися до привітань й вихованці творчих колективів Сум, які вітали присутніх танцями та піснями.

Зауважимо, Суми – столиця донорства України, адже у місті здійснюється 198 донацій на 1000 населення. А це більше ніж будь-де у світі. Рекорд офіційно підтверджено представниками Національної книги рекордів.

Також нагородили переможців обласного літературного конкурсу для дітей та учнівської молоді «Червона лінія порятунку», у якому взяли участь понад 5 тисяч школярів.

Галіна Корявко

Поділитися в соціальних мережах: