Таємні клієнти перевірятимуть роботу сервісних центрів МВС

Уявіть, ви придбали новий автомобіль та прийшли реєструвати його до сучасного та просторого центру. Вас ввічливо обслуговують та надають детальні консультації з усіх питань. Чекаючи своєї  черги, ви можете випити кави або ознайомитись з книгами на полиці буккросингу. А ваша дитина в цей час бавиться у дитячому куточку. І тепер уявіть, що все це не фантастика, а вже існує в Україні.

Просте надання адміністративних послуг у сучасному світі є головною тенденцією розвитку державних установ. Тому МВС України вже 2 роки активно проводить реформу  МРЕВ у сервісні центри МВС  та запропонував новий формат обслуговування.

В Україні створено понад 80 нових сервісних центрів МВС, які об’єднує єдина візуальна концепція та сучасне технологічне устаткування.

Тут передбачене електронне оснащення, зручності для людей з інвалідністю, дитячий куточок, зона для читання і місця для паркування.

До речі, для власників велосипедів передбачені зручні велопарковки. Крім того, центри обладнані камерами спостереження, завдяки яким на сайті hsc.gov.ua  можна подивитися завантаженість центру і відслідкувати його роботу.

У нових сервісних центрах МВС можна отримати та обміняти водійське посвідчення, зареєструвати та перереєструвати авто, замовити індивідуальні  номерні знаки, оформити дозвіл на перевезення небезпечних вантажів.

Також тут можна скласти іспит для отримання водійського посвідчення. Оплата послуг відбувається на місці  – для цього в центрах передбачені банківські відділення або платіжні термінали, а тривалість їх отримання займає від 30 хвилин до 3 годин.

Сьогодні реалізовано можливість замовити довідку про несудимість,  витяг з Єдиного державного реєстру МВС України онлайн, відкриті дані про зареєстровані транспортні засоби.

Кожен громадянин України, як платників податків, має право на отримання якісного та повноцінного обслуговування.

І тому замало просто створити сучасний сервіс, адже саме якість наданих послуг визначає рівень турботи держави про громадян.

Для того, щоб побачити роботу оновлених сервісних центрів МВС очима отримувачів послуг та зібрати незалежні відгуки, в Києві запустили пілотний проект “Таємний клієнт” , який допоможе швидко та ефективно реагувати на вимоги суспільства до державного сервісу. Це своєрідна система оцінки якості роботи сервісних центрів МВС, яка згодом запрацює на території всієї України.

Проект проходитиме у шести нових сервісних центрах МВС столиці, таємним клієнтом може стати кожен українець, який звернувся за послугою.

Перед візитом до центру необхідно ознайомитися з анкетою-відгуком та критеріями оцінки роботи. Наступний крок – отримання реальної послуги.

Після цього таємний клієнт дає оцінку якості організації роботи та обслуговування згідно запропонованої форми анкети.

Якщо ви вирішили стати таємним клієнтом, то повідомляти співробітникам сервісного центру МВС про своє рішення не потрібно.

Ви можете перевірити будь-кого з працівників сервісного центру МВС – від адміністратора за інформаційною стійкою до екзаменатора під час складання іспиту на отримання водійського посвідчення.

Наприклад, чи ознайомив екзаменатор вас із маршрутом руху перед початком іспиту, чи поводився він чемно, чи пояснив помилки після іспиту.

Однак, слід пам’ятати: анкета не є повідомленням про корупцію. Для цього  необхідно заповнити спеціальну Форму електронного повідомлення (її можна знайти на сайті проекту та на сайті НАЗК).

Анкету з вашим відгуком опрацюють співробітники ГСЦ МВС, вся інформація в ній буде належним чином перевірена, а результати проекту опублікують у вигляді звіту на сайті  hsc.gov.ua. У разі виникнення питань при обробці анкети з вами, як з таємним клієнтом, може зв’язатися  співробітник ГСЦ МВС для уточнення даних.

Проект передбачає залучення громадян, у тому числі, через соціальні мережі, які сьогодні стали потужним та сучасним каналом для комунікації з клієнтами.

Відгуки в соціальних мережах – не просто джерело інформації для моніторингу громадської думки. Це  інструмент побудови публічної довіри, яким держава не може нехтувати.

Джерело: pravda.com.ua

Поділитися в соціальних мережах: