Телефонні автомати в Сумах більше не працюють

Колись затребувані телефонні автомати сьогодні користуються все меншим попитом. Тож з 1 лютого послуги зв’язку через таксофони більше не надаються, а самі телефонні автомати невдовзі демонтують. Чи користуються сумчани вуличними телефонами та чи вважають доцільним їх збереження?

Зараз ми не уявляємо свого життя без мобільних телефонів, а от раніше, коли такі засоби зв’язку були не у всіх, люди користувалися таксофонами. Для цього достатньо зняти слухавку, вставити картку (раніше, якщо хтось пам’ятає, кидали 2 копійки, та ще й постійно один в одного позичали таку монетку, якщо терміново треба було подзвонити), набрати потрібний номер та зателефонувати. Більше того, на міські номери це безкоштовно.

Достатньо лише кілька хвилин пройтися центральною вулицею Сум, аби помітити – зараз люди надають перевагу мобільному зв’язку.  Проте як з’ясувалося, потребу у таксофонах не заперечують.

“На мою думку, на залізничних вокзалах, у людних місцях, наприклад, на ринку, потрібні такі апарати. Я знаю, що в Європі є такі таксофони – кидаєш гроші і дзвониш”, – розповідає Юрій, сумчанин.”

Його підтримує й інший сумчанин, Віктор:

“Стареньким людям, пенсіонерам, які погано розбираються в мобілках а інколи їх і не мають, напевне, це потрібно”.

Щодня у середньому з одного таксофона в Україні здійснюється близько двох з половиною хвилин розмов. А от колись вони були популярним засобом зв’язку.

“Батькам дзвонила, кидала монетки або картку вставляла і дзвонила, а зараз немає такої потреби, бо є мобільні телефони”, – говорить Катерина, сумчанка.

Важа, сумчанин, теж пригадує, як колись дзвонили:

“Потрібні були 2 копійки, а можна й 10 копійок. Коли у тебе їх повний карман = дзвони, куди захочеш”.

Тож в «Укртелекомі» збереження вуличних телефонів вважають недоцільним,  відтак вже з початку цього місяця послуги телефонного зв’язку з таксофонів не надаються.

І ось ця вже пуста телефонна будка на Соборній – тому підтвердження…

Детальніше – у сюжеті на СТС: