Telegram-чат із поліцейськими запрацював у Сумах: що це та як ним користуватися

Із 26 червня у Сумах запрацював Telegram-чат «Безпечне місто Суми», суть якого у комунікації між мешканцями міста і патрульними поліцейськими в режимі онлайн. Відтак, кожен учасник чату має змогу звернутися до поліцейських із зверненням, додаючи фото або відео-фіксацію події, і чекати на реакцію від патрульних.

Ідея створення такого чату належить патрульним із Кропивницького, яку реалізують не лише у Сумах, а ще й в Ужгороді, Рівному, Мукачевому та Вінниці.

Вдень у чаті працює адміністратор, а вночі його моніторить людина з чергової частини. Це люди підготовлені, які можуть кваліфікувати події і приймати рішення щодо них.

«Між лінією «102» та чатом існує суттєва різниця. У нас є люди, які так налаштовані, що ніколи на «102» не зателефонують, а от написати у чат багатьом значно легше. І, якщо раніше люди телефонували і повідомляли інформацію усно, то зараз вони можуть надіслати геолокацію, зробити фото і поліція вже точно знає де і кого шукати. У цьому плані стало набагато краще та простіше», – говорить начальник управління превентивної діяльності Головного управління національної поліції у Сумській області старший лейтенант поліції Андрій Каракуц.

Із появою Telegram-чату у поліції збільшилося роботи приблизно на 40%. Значно побільшало звернень до поліції з приводу безпеки на дорозі, у тому числі неправильного паркування транспортних засобів, шумних нетверезих компаній та безхатченків. Патрульні закликають містян не залишатися осторонь того, що відбувається в місті, а навпаки – допомагати робити його безпечним і комфортним.

Вступити до Telegram-чату «Безпечне місто Суми» можна за посиланням: https://t.me/Sumypravo

Джерело: cukr.city

Поділитися в соціальних мережах: