Тест на тропонін врятує життя сумчан

Сьогодні Сумському обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф передали 50 тестів на визначення гормону тропоніну. Він допоможе медикам за 10 хвилин діагностувати у сумчан інфаркт міокарда або ж його відсутність, і тим самим врятувати життя.

«Ці тести дуже потрібні бригадам швидкої допомоги всієї області, адже більшість бригад є фельдшерськими, і існує необхідність швидко поставити діагноз пацієнту. Є ситуації, коли важко визначити, чи це інфаркт міокарда, чи якась гостра хірургічна патологія. Лікування цих патологій абсолютно різне: при інфаркті пацієнта потрібно знеболювати наркотичними препаратами, вводити ліки, котрі розріджують кров, і категорично протипоказані спазмолітики, а в другому варіанті навпаки. За допомогою цього тесту за 10 хвилин  можна визначити, чи є в крові пацієнта той самий гормон тропонін, який вказує на порушення роботи серця»,говорить Ольга  Калініченко, лікар виїзної бригади Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Перша партія закуплена у рамках проекту «Душа Сумщини» за ініціативи Андрія Кисіля, депутата Сумської  обласної  ради, та підтримки мережі аптек «Подорожник». За його словами, вже підписаний договір на поставку другої партії тестів.

Галіна Корявко

Поділитися в соціальних мережах: