Тім Кук: «У половини співробітників Apple немає вищої освіти, і ми пишаємося цим»

Кодінг – це навичка майбутнього, підкреслює глава Apple. В університетах вчать не тому, що потрібно для реальної роботи. Хоча, як зазначають інші експерти, з дипломом влаштуватися на роботу в IT поки простіше. Але щоб утриматися, доведеться вчитися самому.

Тім Кук говорив про роль освіти в IT на зустрічі Рекомендаційної ради США з питань робочої сили. За його словами, у половини працівників компанії Apple немає вищої освіти, а для того, щоб освоїти найважливішу навичку – програмування – не потрібно багато років навчатися в інституті.

«Ми спостерігаємо розбіжність між навичками, отриманими в коледжах, і тими навичками, які, на нашу думку, потрібні в майбутньому … Ми визначили кодінг як ключовий навик. І ми віримо, що в Сполучених Штатах кожна дитина в обов’язковому порядку повинна освоювати його в школі», – підкреслив Кук.

Видання Dice зазначає, що глава Apple говорив про всіх працівників компанії, включаючи тих, хто працює в роздрібних точках продажів. Для них вища освіту точно не обов’язкова вимога.

“Але позицію Тіма Кука підтверджують і інші IT-боси і дослідження”.

Наприклад, глава IBM Джіні Рометті, виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, підкреслювала розрив між одержуваними в інститутах вміннями і тими, що необхідні для роботи.

«Компанії повинні вірити, що я наймаю за вміння, а не за наукові ступені та дипломи. Інакше цей розрив ми не подолаємо ніколи».

Дослідження HackerRank підтвердило, що найпопулярнішим методом освіти для айтішників стала комбінація інституту і самоосвіти – 38%. Ще 32% заявили, що покладалися повністю на інститути. Але HackerRank зазначає, що вони не освоїли всі необхідні для роботи мови і фреймворки.

Дослідження DigitalOcean стверджує, що випускники буткампів відчувають себе набагато впевненіше у вирішенні практичних завдань, ніж випускники університетів: 61 % проти 36 %.

А Dice Salary Survey підтвердило важливість самонавчання для збільшення зарплати. В середньому IT-професіонал в США заробляє 93 244 доларів, але освоєння додаткових навичок – популярної мови Golang – збільшує оплату майже до 133 000 доларів.

Dice робить висновок: з дипломом влаштуватися на роботу в IT-компанії в цілому поки простіше, але з першого дня все вирішуватимуть практичні навички.

Екс-співробітник Google і Baidu Ендрю Ин каже, що самоосвіта – не тільки основа розвитку для фахівця, а й головний фактор виживання для IT-компаній. На його думку, в майбутньому розрив між академічною освітою і практикою буде лише зростати.

Джерело: hightech.plus

Поділитися в соціальних мережах: