Тьмяне світло послаблює пам’ять і сприяє набору ваги

Через тьмяне освітлення нейрони погано формують контакти один з одним і погано запам’ятовують нову інформацію.

Щоб пам’ять не підводила, мозку потрібно багато світла – про це у своїй статті в журналі Hippocampus пишуть дослідники з Університету штату Мічиган. Експерименти ставили з трав’яними мишами, але, оскільки вони ведуть денний спосіб життя, цілком ймовірно, що отримані дані відносяться і до інших денних тварин, а також і до людей.

Гризунів протягом чотирьох тижнів тримали у погано освітленому уприміщенні. Через місяць виявилося, що у мишей став погано працювати гіпокамп – один з головних центрів пам’яті і просторової орієнтації. За словами авторів роботи, через погане освітлення у мишей на 30% зменшилася ємність гіпокампу: у ньому гірше формувалися нові нейронні зв’язки, необхідні для запам’ятовування інформації, і тварини погано орієнтувалися на місцевості.

Однак зміни були зворотними: якщо мишам тьмяне світло замінювали на звичайне, то і гіпокамп, і здатність орієнтуватися у просторі приходили в норму.

Тож фахівці радять людям не проводити багато часу у тьмяних приміщеннях. А роботодавцям, які вимагають від своїх робітників високих результатів, не варто економити на освітленні робочих місць.

До того ж варто пригадати дослідження співробітників Північно-Західного університету, які кілька років тому виявили зв’язок між освітленістю і обміном речовин: виявилося, що людина просто починає товстіти, якщо не отримує достатню кількість світла.