ТОП-10 найперспективніших громад Сумщини за версією науковців СНАУ

Розпочата у 2014 році адміністративно-територіальна реформа розширює повноваження та фінансові можливості об’єднаних територіальних громад, передбачає додаткову відповідальність та створює передумови для ефективного місцевого самоврядування. Спроможна територіальна громада – це територія, в якій фінансові, інфраструктурні та кадрові ресурси є достатніми для вирішення її місцевих проблем та стратегічного розвитку.

Сьогодні в Україні існує ряд методичних підходів до оцінки спроможності громад, проте більшість з них не враховує специфіку розвитку сільських територій. Розуміючи важливість сільських територій в контексті оновлення адміністративно-територіального устрою України та укрупнення районів та громад, науковці СНАУ під керівництвом докторки економічних наук, професорки Вікторії Медвідь ініціювали проведення дослідження, результатом якого став рейтинг найбільш перспективних громад Сумської області.

У дослідженні брались до уваги такі показники, як  стан стратегічного планування у громаді, власні фінансові надходження у розрахунку на одного мешканця, інвестиційно-проєктна активність, стан надання адміністративних послуг, рівень охоплення мешканців програмами соціального розвитку, рівень завантаженості сімейних лікарів, частка дітей та молоді у громаді, видатки на благоустрій територій в розрахунку на одного жителя.

Проаналізувавши ці показники, науковці СНАУ склали ТОП-10 найперспективніших громад Сумської області. До рейтингу увійшли:

  1. Березівська сільська громада
  2. Новослобідська сільська громада
  3. Чернеччинська сільська громада
  4. Степанівська селищна громада 
  5. Дубов’язівська селищна громада
  6. Хотінська селищна громада
  7. Зноб-Новгородська селищна громада
  8. Андріяшівська сільська громада
  9. Нижньосироватська сільська громада 
  10. Чупахівська селищна громада 

Дослідження проведено в рамках наукової тематики «Формування механізму реалізації інтегрованого територіального управління в умовах переходу до сталого розвитку», що фінансується Міністерством освіти і науки України.

Поділитися в соціальних мережах: