Той, хто економить на освіті, в результаті втрачає набагато більше

Економити на освіті?! Це – шлях в нікуди, переконаний народний депутат України Ігор Молоток. Емоційний пост, викликаний пропозицією Міністерства фінансів перекласти фінансування 69 коледжів і технікумів на плечі місцевих бюджетів, він розмістив на своїй сторінці у Facebook:

“Чергову «хотілку» від Міністерства фінансів намагаються проштовхнути у проекті Закону України «Про державний бюджет на 2019 рік». Зокрема, пропонується фінансування 69 коледжів і технікумів перекласти на плечі місцевих бюджетів (держава ж буде фінансувати лише ті навчальні заклади, які є структурними підрозділами вишів, що мають статус національних). Ціна питання – близько 800 млн. грн. Їх потрібно буде віднайти місцевим громадам.
Але я переконаний, що ціна набагато вища, бо йде мова про підготовку висококваліфікованих кадрів для промисловості, сільського господарства тощо. Наприклад, хіміко-технологічний технікум ім. Івана Кожедуба у моїй рідній Шостці готує фахівців для підприємств спецхімії, тобто оборонної галузі. Невже вони в такий складний час не потрібні державі?! У «чорному списку» ще два начальні заклади, які працюють на моєму виборчому окрузі: політехнічний та індустріально-педагогічний технікуми Конотопського інституту СумДУ. Доля цих навчальних закладів теж під загрозою. 
Можливо, Мінфін хоче, щоб і виші фінансувалися з місцевих бюджетів?! Якщо у міністерстві вважають, що економити треба саме на освіті, то я готовий показати справжні джерела оптимізації державного бюджету. Дивно, що їх впритул не бачать у Мінфіні.
Говорив і буду говорити: лише освічена нація може бути по-справжньому вільною. У грошах це не вимірюється”.