​​Три способи відкрити ФОП

Щоб у 2019 році відкрити ФОП в Україні, тепер не обов’язково навіть йти у податкову та Міністерство юстиції – можна скористатися послугами держави online.

Ще до того, як Ви підете реєструвати себе як приватного підприємця, варто пам’ятати про декілька нюансів. По-перше, для заповнення реєстраційної заяви майбутній підприємець має обрати КВЕД (класифікатор видів економічної діяльності) – для означення виду діяльності, яким ФОП і буде займатися. По-друге, для оформлення заяви online Вам потрібно мати електронний цифровий підпис.

Отже, перший, «дідівський», метод реєстрації – особисто. Для реєстрації ФОП треба звернутися до державного реєстратора за місцем проживання з паспортом та ідентифікаційним кодом, надати копії цих документів. У держреєстратора неохідно заповнити реєстраційну картку.

Будьте уважні при заповнені КВЕДів – якщо помилитесь, Вас зареєструють (щоправда, ризикуєте замість надання будівельних послуг підписатись на постачальника хліба, наприклад). А виправити цю помилку можна буде лише шляхом перереєстрації.

Подати документи держреєстратору також можна спецлистом або через представника (оформивши на нього попередньо нотаріально посвідчену довіреність).

Протягом трьох робочих днів з моменту подання документації Вас повинні внести до державного реєстру й видати відповідну виписку. Якщо Ви надсилали документи листом, то і виписку отримаєте поштою.

Далі необхідно нести такі документи до підрозділу податкової інспекції:

  •  копію паспорту та ідентифікаційного коду;
  • заяву щодо застосування єдиного податку;
  • отриману Вами раніше виписку з єдиного державного реєстру;
  • книгу обліку доходів;
  • заяву на ім’я начальника податкової інспекції.

Ви отримаєте свідоцтво про те, що є платником єдиного податку, та реквізити банківського рахунку, на який будете сплачувати цей податок. Також потрібно буде відкрити рахунок у банку для проведення безготівкових розрахунків.

Продовження читайте в наступних публікаціях…