Тростянець отримає 9 мільйонів на реставрацію

Міський голова Тростянця Юрій Бова на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив, що на реставрацію історико-архітектурної пам’ятки «Садиба Леопольда Кеніга» (панський маєток та фортеця Круглий Двір ) за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, виділено 8,7 млн. грн.

«От кажуть, що кольрові сни збуваються. Років 7-8 тому мені приснився такий сон з відреставрованим Круглим Двором, гранитною бруківкою навкруги і тд. Це здавалося просто неможливим зважаючи на стан цієї памятки історії, хоча громада міста все робила, щоб підтримати від руйнувань споруду та привернути до неї увагу і знайти кошти на повне відновлення.

І цей час настав! Садиба Леопольда Кеніга у Тростянці (панський маєток та фортеця Круглий Двір) буде реставрована за європейські грантові кошти. Таке рішення підтримано конкурсною комісією при Мінрегіонбуді.
Сума гранту 8,7 млн. грн + наше співфінансування 2 млн.грн.

Це дійсно подія!!! Подія для всього Тростянця, Сумської області та України.
Дякую кожному хто підтримав цей проект і з ним нашу громаду!!!» – написав мер у соцмережі.трост

За його словами, рішення про виділення майже 9 мільйонів було прийняте конкурсною комісією при Мінрегіонбуді. Однак на офіційному сайті  Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України такої інформації не оприлюднено. До того ж, незрозуміло, чому коштами європейського гранту розпоряджалася саме ця комісія.+

Зауважимо, що протягом багатьох років Круглий двір у Тростянці став майданчиком для проведення низки фестивалів, найвідоміших серед яких залишається масштабна “Стара фортеця”. На фото, представлених Бовою у цьому Фейсбук-пості, культурна пам’ятка і зараз має досить доглянутий вигляд.

Джерело: debaty.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах: