«Творчу кров» здали у Сумах (+ ВІДЕО)

kultura-007

9 листопада у залі Агенції промоції «Суми» вітали працівників культури та майстрів народного мистецтва.Та головною темою зустрічі став початок акції «Віддаємо творчу кров». Її мета – забезпечити компонентами крові від безоплатних донорів дітей з онкогематологічного відділення Сумської обласної дитячої лікарні.

— Обласна дитяча лікарня – це один із тих закладів, які потребують крові найбільше, адже там лікуються діти з онкозахворюваннями, яким потрібно багато переливань крові, — розповів лікар-трансфузіолог Сумського обласного центру служби крові Владислав Світайло. –  Акція безстрокова, ми завжди чекаємо вас та всіх бажаючих у будні дні з 7.00 до 20.00, у суботу – з 7.00 до 16.00. До нас тепер веде дуже гарна дорога, в самому центрі створені всі умови для безпечного і приємного донорства, ми готові зробити все, щоб ви почували себе у нас затишно і хотіли приходити до нас знову.

 

Чому донорська кров така важлива для хворих дітей

— На перше жовтня в області було зареєстровано 145 дітей з діагнозом «рак». Щороку до їх кількості додається 28-35 дітей, — каже заввіділенням гематології Сумської обласної дитячої клінічної лікарні Ліана Нікітенко. – За останні три роки цей показник став набагато вищим, ніж в середньому по Україні чи в розвинених країнах. Якщо в інших областях на онкозахворювання страждають 10-15 дітей на сто тисяч населення, то в нас – 19.  Якщо раптом терміново потрібні препарати крові – мами вимушені самостійно шукати донорів – де завгодно. Наскільки легше стало батькам після появи в Сумах сепаратору крові, який дає можливість готувати потрібний препарат на місці, підтвердила заступник голови громадської організації «Батьки онкохворих дітей-інвалідів» Оксана Смольникова.

kultura-019

— Я й сам долучився до донорства, здав плазму, — підсумував міський голова Сум Олександр Лисенко, — і можу запевнити: фізично можна нічого не боятися. В центрі сучасне обладнання, все стерильно, чисто, красиво – і ще й два вихідних можна отримати, до речі. А головне – відчуваєш, що ти щойно врятував чиєсь життя.

 

Поділитися в соціальних мережах: