У 2030 році 8 мільйонів осіб літатимуть на ракетах

Дістатися з Нью-Йорка в Шанхай на ракеті можна буде всього за 40 хвилин замість звичайних 15 годин. Мільйони пасажирів захочуть заощадити час і пересядуть з літаків на космічні апарати. Прогноз майбутнього багатомільярдної індустрії представив банк UBS, пише Нightech+.

Ринок космічних послуг сьогодні оцінюється в 400 мільярдів доларів, але до 2030 року він зросте в два рази, прогнозують аналітики UBS. У найближче десятиліття все більшою популярністю  користуватиметься космічний туризм. Саме короткі розважальні польоти в космос дадуть розвиток новій галузі – швидкісним суборбітальним перельотам на ракеті.

«Поки космічний туризм тільки зароджується, але як тільки технологія отримає широке поширення, а ціни знизяться, галузь стане мейнстрімом», – цитує дослідників CNBC.

Подібний план вже обмірковує SpaceX. Компанія Ілона Маска ще в 2017 році оголосила, що її багаторазовий корабель Starship зможе за лічені хвилини доставити сотню пасажирів з однієї точки Землі в іншу. В першу чергу апарат використовуватимуть для польотів на Марс і на Місяць, але для міжконтинентальних рейсів Starship також підійде.

“SpaceX обіцяє, що з Нью-Йорка в Шанхай можна буде дістатися всього за 40 хвилин на ракетоплані. На переліт в звичайному літаку потрібно більше 15 годин”.

Аналітики UBS впевнені, що багато компаній зацікавляться такою моделлю перевезень. Попит на послугу вже є. Як показало опитування банку, більше 10% тих, хто регулярно здійснює перельоти хотіли б пересісти з літака на космічний апарат, аби тільки швидше дістатися до пункту призначення.

Вже до 2030 року ринок коротких ракетних рейсів становитиме близько 20 мільярдів доларів. Для порівняння – ринок космічного туризму до цього часу складе всього 3 мільярди доларів.

Приватні компанії вже інвестують мільйони в розвиток космічних послуг. Поки що більшість займається транспортуванням вантажів, але багато хто вже розглядає сферу пасажирських перевезень. Серед них не тільки SpaceX, але також Virgin Galactic і Blue Origin.

UBS радить приватним компаніям звернути увагу на вільну нішу в області авіації. За оцінками банку, щорічно більше 150 мільйонів осіб здійснює рейси тривалістю більше 10 годин.

«Якщо припустити, що хоча б 5% перельотів в цій категорії будуть здійснюватися через космос, а квитки коштуватимуть мінімум  2 500 доларів, то виручка перевищить 20 мільярдів доларів на рік», – йдеться в звіті. UBS наголошує – подібні проекти вже не варто вважати науковою фантастикою”.

Звичайно, ракетоплани не зможуть перевозити стільки ж людей, скільки великі авіалайнери. Навіть Starship не здатний вмістити більше 100 пасажирів. Але ніщо не заважає компаніям збільшити частоту рейсів, щоб обслужити всіх бажаючих.