У Британії почалися тести банківської карти зі сканером відбитку пальців

Банк NatWest пропонує спростити життя: ані ПІН-кодів, ані підписів, ані звичайного для Британії ліміту на безконтактну оплату покупок. Залишається лише питання про те, наскільки актуальна нова карта в епоху оплати за допомогою смартфону з NFC.

Британський банк NatWest в квітні видасть 200 незвичайних банківських карт своїм клієнтам: для авторизації платежу не потрібно буде ні підписів, ні ПІН-кодів. Карта сама розпізнає власника, ідентифікує його за відбитком пальця, пише Нightech+.

Це полегшить життя британських покупців. Зараз на безконтактну оплату, зокрема й з використанням мобільних телефонів, діє ліміт в розмірі 30 фунтів. При більш дорогих покупках потрібно вставляти карту в термінал і вводити ПІН-код.

Нові карти набагато безпечніші: при кожному використанні вони звіряють відбиток пальця з оригіналом, який зберігається в пам’яті і авторизують транзакцію.

“У NatWest наголошують, що дані не зберігаються на серверах банку, тобто викрасти їх хакери не зможуть. А скопіювати відбиток пальця набагато складніше, ніж підглядати PIN-код, стоячи біля каси”.

Але чи не запізнилася така технологія? Біометрична ідентифікація – стандарт для оплати за допомогою смартфона, який підтримує NFC. А розробнику карт зі сканером відбитків, компанії Gemalto, ніяк не вдається зробити їх використання настільки ж простим. Зараз, щоб зареєструвати еталонний відбиток, потрібно відвідати одне з відділень банку. В майбутньому Gemalto обіцяє випустити додаток для авторизації відбитка за допомогою смартфона.

Але є і одна перевага: банки, як правило, видають картки безкоштовно при відкритті рахунку, так що можна трохи заощадити на телефоні.

 

Поділитися в соціальних мережах: