У день народження Фіделя Кастро на «Інтері» — прем’єра фільму «Острів Фіделя»

Остров Фиделя_ 1_

13 серпня, в день народження лідера кубинської революції Фіделя Кастро, в ефірі «Інтера» — прем’єра документального проекту власного виробництва телеканалу «Острів Фіделя».

Ще минулого року 13 серпня Куба з розмахом відзначала 90-річчя свого команданте Фіделя Кастро, а вже цьогоріч це — сумний день для кубинців … 25 листопада 2016 року легендарний революціонер помер — на 91-му році життя.

Знімальна група «Інтера» побувала на Острові Свободи в період прощання з Фіделем Кастро.

Остров Фиделя_ 2

«Пішла людина-епоха— говорить Антон Нікітін, головний редактор телеканалу» Інтер «. — Один з найбільш унікальних людей в історії людства. Лідер світового масштабу, який протягом більш ніж півстоліття впливав на історію світової політики і історію в цілому. Можуть бути неоднозначні оцінки того, що зробив Фідель і його уряд з Кубою протягом цього часу, але на Острові Свободи до Фіделя відносяться, як до особистості, яка вплинула на життя кожної людини. При іншому розвитку подій Куба могла так і залишитися колонією, але саме після приходу до влади Кастро вона стала Островом Свободи. Кубинці, з якими спілкувалася наша знімальна група, безмежно вдячні йому за це… І ми вважали за потрібне дати нашому глядачеві можливість відчути і побачити, що відбувається не тільки в житті, яке нас оточує, але і в інших куточках планети. Побачити події, які стають історією. Тому ми зробили фільм про Фіделя Кастро. І про нього самого, і про його Острові».

Остров Фиделя_3

Згідно із заповітом, тіло команданте було піддано кремації. Урну з прахом повезли Островом Свободи, повторюючи маршрут, яким в 1959 році пройшли повстанці під його проводом з Сантьяго-де-Куба до Гавани. Але тільки — в зворотному напрямку. 9 днів просувався в 1958 році знаменитий «Караван свободи», і 9 днів тривав траур після смерті Фіделя Кастро Руса. Разом з кубинцями знаменитим шляхом вирушила і знімальна група «Інтера», щоб документально засвідчити все, що відбувалося з Кубою в ці дні. І розповісти глядачеві про те, якою документалісти застали країну в момент відходу Фіделя, і про те, якою, можливо, вона буде після.

Прем’єра документального проекту «Острів Фіделя» — 13 серпня о 20:30 на «Інтері» https://youtu.be/dVQ7ntlXKBo.

На правах реклами

Поділитися в соціальних мережах: