У Кролевецькому районі помітили змію: що робити, якщо вас вкусила рептилія?

28 липня у соціальній мережі кролевчанка Людмила Агеева поділилася фотографією, на якій зображена змія, яка повзає по винограду, що росте на балконах людей. Матеріал викликав резонанс у соціальних мережах – люди переймаються, що робити, якщо їх раптом вкусить ця рептилія.

В Україні існує три види отруйних гадюк, а також вужі, полози, ящірки, черепахи та інші плазуни. Їх укус не призводить до смерті, але може мати не менш серйозні наслідки.

“Отрута гадюки справляє гемолітичну дію (викликає руйнування червоних кров’яних тілець крові) на людський організм. Після укусу на ураженому місці спостерігається болючий набряк з множинними дрібними крововиливами — геморагіями.  Отрута швидко вражає життєво важливі системи організму людини: з’являється загальна слабкість, тиск сильно знижується, виникає головний біль, задишка, запаморочення, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів,” – повідомляють на офіційній сторінці МОЗ.

Медики застерігають: не потрібно намагатись вилікувати укус самотужки. В лікарнях є спеціальний антитоксин, який протидіє зміїній отруті. Є він і у Кролевецькій ЦРЛ, розповідає виданню 05453.com головний лікар Сергій Побивайло. Протидія вироблена в Індії, має відповідний сертифікат якості. Незважаючи на спалах коронавірусної хвороби, за екстренними показами, людині, яку вкусила змія, буде надана відповідна допомога.

Що робити, якщо ви віч-на-віч зустрілись з плазуном? Головне: не робіть різких рухів, адже як правило змія просто не побачить нерухомий об’єкт. Краще завмріть і чекайте, доки гадюка відповзе, або без різких рухів відійдіть у сторону. Якщо ви зустріли гадюку у місті, подзвоніть до служби порятунку “101”. Змії не нападають першими, а проявляють агресію лише у разі небезпеки!