У Лондоні працевлаштують мільйон айтішників

Корпорації-гіганти Samsung, Microsoft і Oracle обіцяють збільшити кількість вакансій у сфері ІТ втричі. Курси з програмування стануть обов’язковими для всіх закладів вищої освіти, а в ІТ-компанії охоче прийматимуть жінок.

Програму популяризації ІТ-професій запустила організація Tech London Advocates (TLA). До ініціативи вже приєдналися понад 200 лідерів ІТ-індустрії. Серед них британські компанії, наприклад, Heathrow – оператор лондонського аеропорту, так і корпорації з інших країн, в тому числі Microsoft і Samsung.

“Зараз в Лондоні 318 480 фахівців, що працюють в ІТ. У найближчі чотири роки цей показник повинен зрости втричі. Це означає, що нове робоче місце буде з’являтися кожні три хвилини”.

Автори ініціативи розраховують не тільки збільшити кількість вакансій, але і залучити на ринок праці більше жінок і представників меншин. Як зазначає TLA, в столиці Англії проживає 51% жінок, при цьому в ІТ-компаніях вони займають всього 17% позицій. До 2023 року цей показник повинен зрости до 33%.

Також організація планує ввести в програму всіх університетів курси програмування тривалістю не менше одного тижня.

«Пошук талантів – це найбільш актуальна проблема для будь-яких цифрових компаній – як великих, так і малих», – вважає засновник TLA Рас Шоу.

Він наголошує, що Лондону необхідно зайнятися цією проблемою прямо зараз: дефіцит кадрів загострюється. За даними сервісу Adzuna, в Великобританії залишаються незатребуваними 48 тисяч вакансій в сфері технологій. При цьому ще кілька років назад їх кількість коливалася між 30 і 35 тисячами

Вирішувати проблему дефіциту кадрів доводиться підприємствам по всьому світу. Так, в 2018 році з браком фахівців зіткнулося 84% російських компаній. З них 38% визнало, що їм не вистачає кваліфікованих фахівців, а ще 46% намагається знайти людей з такими навичками, яким поки не навчають у вузах.

Про проблему говорять і в США. За прогнозами директора IBM Джіні Рометті, нестача талановитих і кваліфікованих кадрів стане головною проблемою Четвертої промислової революції.

Кількість вакансій для професій майбутнього зростає рекордними темпами. У минулому році цей показник збільшився майже на 70%.

Джерело: hightech.plus