У міських лікарнях вільних “ковідних” ліжок немає, проте хворих сумчан можуть ушпиталювати до обласних

У міських лікарнях Сум закінчились ліжка для людей з COVID-19. Однак, за словами заступниці обласного управління охорони здоров’я Галини Хомети, за потреби хворих містян можуть класти до лікарень обласного підпорядкування, повідомляє Суспільне.

У міській лікарні №5 є 220 ліжок для хворих на коронавірус. 2 квітня тут розгорнули додаткових 25. Усі, за словами головного лікаря закладу В’ячеслава Петренка, вже зайняті.

“Привозять нам протягом доби тяжких хворих, стараємося їх госпіталізувати. Для цього ми маємо можливості, достатньо кисню, концентраторів – 119. Ми забезпечені ліками, антибіотиками і всім необхідним. Знаходимо можливість ще відкрити додатково 10-15 ліжок, щоб була пряма подача кисню. Працюємо сьогодні, щоб на базі поліклінічного відділення додатково відкрити ще додаткові ліжка, напевно 20. Але це буде десь через 7-10 днів”, — сказав він.

Через нестачу вільних ліжок вчора доводилось відмовляти пацієнтам у госпіталізації, говорить В’ячеслав Петренко. Також, за його словами, у лікарні не вистачає лікарів і медсестер.

“Навантаження сьогодні велике. У відділеннях — по 50, по 60 хворих, і замість 12 сестер працює 6-7, тобто майже 50% у нас не вистачає середнього медичного персоналу”, — зазначає лікар.

Розгорнути додаткові ліжка хочуть у терапевтичному відділенні лікарні. Щодня звідси виписують 10-15 пацієнтів, вдвічі більше госпіталізують.

“Приїхали забирати хворого, перевозити в ЦМЛ. Сьогодні лише раз заїхали, хвилин на 10, поміняти спецодяг. У нас з кожним днем збільшується чисельність бригад ковідних, і з кожним днем ця кількість росте. Кор.:– Сьогодні вже скільки наїздили? – Чимало, більш ніж 100 км містом. Напевно, вже транспорти три є. Ну нікуди возити просто, немає місць”, — каже водій швидкої В’ячеслав Лебідь.

“Якщо раніше відсоток підозр з підтвердженими випадками був приблизно 50 на 50, на сьогодні 90% із госпіталізованих пацієнтів вже мають підтверджений діагноз коронавірусної інфекції. Наразі у Сумах спостерігається стрімке зростання кількості виявлених осіб з інфекцією. Ситуація у більшості лікарень вкрай напружена, медичний персонал працює із значним перевантаженням. На сьогодні ми не маємо для госпіталізації у міських лікувальних закладах жодного вільного місця, для дорослого населення. Для дітей є 52 ліжка. Всі вони забезпечені киснем”, — розповіла начальниця міського управління охорони здоров’я Олена Чумаченко.

У міській лікарні №4, де також лікують пацієнтів із коронавірусом, ліжка додати не можуть: немає для них кисню. Зараз там, сказала Олена Чумаченко, 36 хворих. У лікарнях обласного підпорядкування у межах Сум вільними лишаються понад 200 місць. За потреби хворих містян можуть класти й до них, сказала заступниця обласного управління охорони здоров’я Галина Хомета.

“У закладах, які розміщені у Сумах, виділено 513 ліжок. Якщо не враховувати ті, які в перинатальному центрі, — 487 ліжок. Зайнято 266 ліжок, без перинатального центру”, — сказала вона.

Рішення, куди везти пацієнта із підтвердженим діагнозом або підозрою на коронавірус у разі погіршення стану, приймає сімейний лікар або швидка.

Поділитися в соціальних мережах: