У передмісті Сум люди годинами стоять на зупинках

Мешканці с. Піщане кажуть, що через карантин водії маршруток беруть тільки сидячих пасажирів і тому чекають на зупинках по кілька годин. Єдиний маршрут, який курсує у напрямку «Піщане-Суми», обслуговує перевізник ТОВ «СНД АВТОТРАНС».

Директор товариства Сергій Овсянко розповів: на маршруті працює 5 машин, та додав, що з вересня планує додати по одному рейсу зранку та ввечері.

На маршруті №51 у Сумах наразі працює визначена договором кількість автобусів, і збільшити їх кількість перевізник не має змоги. Таку відповідь Суспільне.Суми отримало від начальника відділу транспорту Сумської міськради Сергія Яковенка на питання щодо проблеми із транспортом у селі Піщане, яке зараз входить до Сумської ОТГ.

«Проблема, дійсно, має місце, і, на жаль, актуальна не лише для цього напрямку. Причина в обмеженнях, встановлених Кабінетом Міністрів України, згідно з якими забороняється перевезення пасажирів у кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу. Відділ транспорту, зв’язку та телекомунікаційних послуг звертався до перевізників — приватних і КП «Електроавтотранс»- із проханням залучати до перевезень максимальну кількість наявного в них транспорту, але, на жаль, бракує водіїв», — йдеться у відповіді.

Карантин дуже серйозно впливає на стан пасажирських перевезень, і така проблема існує в багатьох регіонах України, розповів голова громадської організації «Всеукраїнське товариство сприяння розвитку пасажирського транспорту» Володимир Заславський.

«Перевізники не бажають працювати з такою невеликою кількістю пасажирів, а якщо ми говоримо про приватний бізнес, то в нас немає жодного законодавчого інструменту, щоб змусити приватного підприємця працювати і не отримувати прибуток. В такому випадку треба робити поєднаний розклад, щоб автобус або маршрутка, яка працює, можливо, на інших напрямках декілька рейсів виконала також у напрямку в це селище, яке потребує збільшення рейсів», — запропонував Заславський.

Поділитися в соціальних мережах: