У поліції розповіли про “слабкі місця” під час президентської виборчої кампанії

Агітація не з виборчих фондів, “мертві душі” в списках виборців, створення “виборчих сіток” будуть “найслабшими місцями” під час президентської виборчої кампанії, наголошують у Міністерстві внутрішніх справ України.

У вівторок під час засідання координаційного штабу МВС щодо забезпечення правопорядку на виборах радник міністра внутрішніх справ Володимир Філенко наголосив, що правоохоронні органи мають чітко розуміти всі виклики в контексті майбутніх виборів для належного реагування.

“На жаль, у виборчих штабах не всі люди сумлінні, може бути й шахрайство. А ми маємо зробити виборчий процес максимально прозорим. Для цього треба розуміти “слабкі місця”, – сказав він.

Зокрема, як зазначив радник міністра, до таких “слабких місць” належать факти розміщення агітації не з виборчих фондів. За його словами, такі порушення вже набули масового характеру.

Ще одне порушення, яке буде під особливою увагою правоохоронців, – “мертві душі” в списках виборців. Для того, щоб не допустити масовості таких порушень, за словами В.Філенка, необхідно посилити роботу дільничних інспекторів поліції на місцях.

“Ще одне “слабке місце” – створення сіток для підкупу виборців”, – сказав він.

У цьому випадку, як пояснив радник міністра, складністю буде пошук свідків таких злочинів.

“Ви, очевидно, знаєте, як боротися з такими МММ”, – сказав В.Філенко.

Також він висловився за необхідність співпраці з Громадянською мережею “Опора” в контексті недопущення та протидії виборчим порушень. Зокрема, за його словами, методички “Опори” з інформацією про найпоширеніші порушення допомогли б поліцейським у їхній роботі.

У свою чергу радник міністра Михайло Апостол розповів про можливі фальсифікації з “мертвими душами” виборців.

“Наразі 8-12 млн українців перебувають на заробітках за кордоном. Їх внесено до (виборчих – ІФ) списків”, – сказав радник міністра.

“Ми розробимо стратегію, щоб не допустити фальсифікацій зі списками”, – запевнив він.

Представник Департаменту превентивної діяльності розповів про те, що на кожній виборчій дільниці правопорядок забезпечуватимуть по двоє співробітників поліції, отже, будуть задіяні на ділянках до 70 тисяч осіб особового складу поліції.

Крім того, за словами представника департаменту, очікується прибуття в Україну на вибори 850 міжнародних спостерігачів.

“Усі вони просять забезпечити правопорядок у місцях їх розміщення”, – сказав він.

Представник департаменту превентивної діяльності звернув увагу на необхідність співпраці в плані забезпечення порядку на виборах тільки з тими громадськими організаціями, які добре себе зарекомендували.

Також під час засідання представник прикордонної служби розповів, що є інформація про можливе залучення людей з окупованих територій для фальсифікацій на виборах, відпрацьовуються механізми запобігання таким порушенням.

Джерело: interfax.com.ua