У річках Сумщини з’явилося нове життя

Вихідними у річки Шостка, Десна та Сейм запустили близько 200 тисяч мальків риб. Це відбувається другий рік поспіль. Минулого року у чотири водойми Сумщини випустили дві з половиною тонни риби. Цього ж року кількість мальків зросла удвічі і становить вже більше п’яти тонн.

 «Білий товстолобик живиться в основному фітопланктоном. Тобто рослинами. Влітку ви знаєте, дуже цвітуть водорості, а товстолобик буде ці водорості споживати, і вони не будуть приносити нам шкоди. І не буде влітку виникати таке явище, як задуха риби», – говорить Віталій Підопригора, начальник відділу іхтіології та регулювання рибальства Сумського рибоохоронного патруля.

Зауважимо, що всі мальки риб вирощені за державний кошт на херсонському заводі. У середньому вага однієї рибинки складає 26 грамів. А вже через рік мальок виросте до кілограмової рибини.

За припущеннями фахівців, аби повністю відновити водні ресурси наших річок, необхідно приблизно 5 років. Тож зупинятися  на досягнутому не збираються. Попереду ще багато кропіткої роботи.

Поділитися в соціальних мережах: