У Ромнах піротехніки знайшли сотню боєприпасів

Сумська область: піротехніки знешкодили 98 боєприпасів часів минулих війн

1 вересня о 17:40 піротехнічною групою Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни) проведені роботи з вилучення та подальшого знешкодження у спеціально відведеному місці 98 артилерійських снарядів калібром 76 мм.

Напередодні вибухонебезпечні предмети були виявлені 30 серпня на відстані 800 м до житлових будинків с. Букати Лебединського району. За попередньою інформацією, після закінчення збору врожаю робітники обробляли поле. На його краї натрапили на підозрілі металеві предмети і зателефонували сільському голові. Місцевий очільник звернувся до Служби порятунку «101». За словами рятувальників, при несанкціонованому спрацюванні такого боєприпасу радіус розльоту осколків сягнув би 1500 м.

Рятувальники вкотре наголошують: вибухонебезпечні предмети часів минулих війн, незважаючи на розміри та значний вік, становлять велику загрозу для населення.  Громадянам не можна таких знахідок навіть торкатись, а тим більше намагатись перенести. У жодному разі не можна користуватись поблизу радіо або мобільним зв’язком, це може спровокувати вибух. Треба припинити будь-які роботи, запам’ятати дане місце, повідомити про небезпеку оточуючих і негайно поінформувати місцеві органи влади, правоохоронців або безпосередньо зателефонувати на лінію екстреного виклику «101».

268879030

Джерело: Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області

Поділитися в соціальних мережах: