У Шостці прокуратура вимагає зменшити тарифи на тепло

5

Шосткинська місцева прокуратура в судовому порядку вимагає скасувати необґрунтовані тарифи на комунальні послуги.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Так, на території міста Шостка господарську діяльність з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії, а також надання комунальних послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води населенню надає ТОВ «ШП «Харківенергоремонт», яке для вказаних цілей використовує  орендоване комунальне майно – цілісний теплоенергетичний комплекс.

За результатами вивчення інформації щодо правомірності формування вказаним підприємством тарифів на комунальні послуги встановлено завищення ним витрат на їх виробництво, що у свою чергу призводить до того, що відповідні тарифи не можна вважати економічно обґрунтованими.

Зокрема, за інвестиційними програмами на 2016 рік, підприємство планувало витратити на будівництво, реконструкцію та модернізацію об’єктів теплопостачання загалом близько 5,5 млн грн, проте фактично на зазначені цілі перераховано понад 390 тис. грн. Таким чином, відбулось недофінансування інвестиційних програм на суму понад 5 млн грн, проте ці витрати необґрунтовано враховано в тарифах на комунальні послуги, що оплачуються споживачами.

«З метою захисту інтересів держави та суспільства у вказаній сфері Шосткинською місцевою прокуратурою ініційовано звернення до окружного адміністративного суду міста Києва із позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, про зобов’язання вилучити із структури тарифів, встановлених ТОВ «ШП «Харківенергоремонт», вищевказаних витрат та пропорційно зменшити відповідні тарифи на комунальні послуги. Наразі провадження у справі відкрито, триває судовий розгляд», – зазначив керівник Шосткинської місцевої прокуратури Ігор Зайцев.

Поділитися в соціальних мережах: