У Сумах може з’явитися муніципальна обсерваторія

Сумські астрономи клубу «АстроСуми» і громадська організація «Подумай» продовжує активно втілювати в життя програму «Суми Космічні», пише сайт Всі Суми.

В рамках програми у Сумах функціонує вже два планетарія: один в ТЦ «Євробазар», другий — біля ТРЦ «Мануфактура». Відкрито виставку фотографій космосу, зроблених сумськими астрономами-аматорами Олександром Мельником та Володимиром Сулімом. У планах створити музей космонавтики в місті і відновити (швидше за побудувати заново) міську обсерваторію.

Зруйнована будівля старої обсерваторії знаходиться в Ботанічному саду Сумського педагогічного університету.

31

Але від колишнього спостережного пункту за космосом залишилися тільки стіни і ті вже руйнуються.

«Стан, в якому знаходиться ця обсерваторія плачевний. Його не варто відновлювати. Дешевше і ефективніше будувати нове. Ми шукаємо можливі джерела фінансування, у нас є проектно-кошторисна документація і ми подали свій проект на участь в міському конкурсі проектів. Результати дізнаємося ближче до осені. Продовжуємо шукати спонсорів. Цей об’єкт дуже важливий для нашого міста. В першу чергу для розвитку і освіти наших дітей. В першу чергу він розрахований на школярів і студентів», — пояснив на прес-конференції президент громадської організації «Подумай» Євген Кузьмичов.

comments powered by HyperComments

Поділитися в соціальних мережах: