У Сумах на Басах рубають ліс: хто, скільки і навіщо?

Що відбувається на Басах?

Санітарна рубка, аби врятувати лісовий масив від ушкодження короїдом, – така офіційна причина того, що на території міста зрубали сосни. Дерева – у природоохоронній зоні, дозволи на їх вирубку видані фахівцями і погоджені із Держекоінспекцією, запевняють у Департаменті інфраструктури.

«Усе проходить офіційно, містянам нема за що переживати. Наразі проводяться роботи по видаленню 123 дерев і підрізанню тих дерев, які можна ще врятувати. Тобто тих, які побиті короїдом і не повністю знищені», запевняє Віктор Павленко, заступник директора департаменту інфраструктури Сумської міськради.

Хто «підняв сокиру» на сосни?

Підрядна організація: ТОВ «Пузані» (ЄДРПОУ: 42449344) Вартість робіт – майже 160 тисяч гривень, угоду уклали без проведення торгів (за посиланням є договір у повній версії).

Компанію заснували 3 місяці тому (06.09.2018). Адреса – м. Суми, пр. Курський 147, – місце масової реєстрації, де офіційно знаходиться чимало компаній.

За такий короткий термін компанія взяла участь у 7 тендерах. В усіх – виграла без конкуренції і без торгів. Не зекономила кошти фірма для Департаменту інфраструктури та СумДПУ ім. Макаренка.

Навіщо це робити?

Соснові дерева хворі – уражені верхівковим короїдом.

Лісівники називають його «стихійним лихом» 21 століття. Це маленький жук, шкідник, який уражає крону і стовбури дерев. Одна сосна гине за 2-3 місяці, короїд швидко розповсюджується лісовим масивом. Ми відзняли ці кадри з висоти ще у серпні. Щоправда – випадково, під час зйомки випуску програми “(не)ПРИЧЕТНІ”.

Тоді нам підтвердили, що дерева із жовтою кроною вже мертві й уражені короїдом.

Тож питання їх вирубки було лише питанням часу. Схожа ситуація й на Баранівці, але там це почалося на рік раніше.

Це проблема, поширена по всій області. Окрім вирубки, є альтернативні варіанти боротьби із короїдом, про які ми розповідали раніше.

Альона Щербакова, журналіст проекту «(не)ПРИЧЕТНІ»

 

Поділитися в соціальних мережах: