Шахраї, бійтеся сумських пенсіонерів!

Сподіваючись на чергову поживу, аферист під виглядом банківського працівника намагався випитати у 69-річної жінки коди доступу до її картки. Однак та, знаючи із засобів масової інформації та від родичів про таку шахрайську схему, сама «розвела» ошуканця та залишила його без сподіваного заробітку.

Коли на мобільний літньої сумчанки надійшло смс-повідомлення про начебто блокування банком її картки, вона навіть не відразу зрозуміла, про що йде мова. А тому, аби уточнити інформацію, зателефонувала за вказаним в електронному листі номером. Судячи з коду, абонент знаходився у столиці.

Однак з перших же слів розмови вона зрозуміла, що спілкується з шахраями. Як згодом жінка зізналась – якби вона не була попереджена своїми молодими родичами та не знала про подібні «розводи» з мас-медіа, то цілком вірогідно, що повірила б у правдивість інформації, що їй дуже наполегливо розповідав співбесідник.

Останній, назвавшись працівником одного з провідних державних банків, страхав пенсіонерку, що з її рахунку начебто хтось намагався несанкціоновано зняти гроші, тож служба безпеки заблокувала картку. А щоб відновити доступ, йому нібито потрібно негайно знати всі коди до картки пенсіонерки.

Жінка, котра буквально напередодні зняла з рахунку всю пенсію, і достеменно знаючи, що термін дії картки ось-ось закінчиться, а тому  все одно документ потрібно буде міняти, спокійно повідомила всю запитувану інформацію, після чого «банкір» поклав трубку.

Однак за кілька хвилин він знову вийшов на зв‘язок із запитанням, яка ж сума зберігається на рахунку клієнтки. На що пенсіонерка вже відкрито розсміялась і відповіла: «Саме стільки, скільки ти заробляєш чесним шляхом, і будеш отримувати в старості». Після чого заблокувала картку, аби нею зловмисники не змогли скористатися в інших цілях.

Працівники поліції говорять: шахрайство куди легше упередити, аніж розкривати його по факту вчинення. І чим більше громадяни дослухаються до порад правоохоронців, тим менша вірогідність втрапити їм у пастку аферистів. Тож радять на прикладі цієї сумчанки бути пильними, уважно дослухатися до рекомендацій правоохоронців та застережень рідних, і за будь-яких обставин зберігати спокій, витримку та здоровий глузд.

Поділитися в соціальних мережах: