У Сумах перевірили ціни в аптеках. Різниця подекуди у 2-3 рази

За дорученням мера Лисенка минулого тижня представники відділу охорони здоров’я, управління підприємництва та споживчого ринку, а також управління майна комвласності перевірили ціни на ліки в сумських аптеках.

Фахівці обстежили 25 аптечних закладів: на проспекті Михайла Лушпи, на Покровській площі, вул. Харківській, Інтернаціоналістів, Іллінській, Соборній, Троїцькій, Петропавлівській, Шевченка, Леваневського. Було виявлено, що в деяких із них ціни на однакові ліки різняться у два, а часом і більше разів. Проінспектували також 25 аптечних пунктів при лікувально-профілактичних закладах Сум. Купити тут ліки, говорить в. о. начальника відділу охорони здоров’я Наталія Кіпенко, можна за тими ж цінами, що у звичайних аптеках. Різниця, якщо й є, то не суттєва.

За словами начальника управління підприємництва та споживчого ринку Олега Дубицького, на вартість медпрепаратів впливають оптові ціни, обсяг замовленої партії (чим він більше, тим нижче оптова ціна), цінова знижка від виробника, що також зменшує роздрібну ціну. Трапляється, що звичайні українські препарати не завжди є в аптеках, тому фармацевти пропонують їх закордонні аналоги, які в 2-3 рази дорожчі при однаковому хімічному складі.

Деякі аптеки не дозволили провести моніторинг цін, зокрема: аптека приватного підприємства «Анна» ( вул. 1-ша Набережна р. Стрілка, 10); аптека «ЗлатаФармОпт» ТОВ «Фірма «Стара аптека» (вул. Троїцька, 28а); національна мережа аптек «Здоров’я», що зареєстрована в Харкові.

Мер Лисенко попросив управління підприємництва та споживчого ринку скласти повний перелік аптек, які відмовилися надавати інформацію, а самі перевірки проводити щокварталу.

Поділитися в соціальних мережах: