У Сумах під час експрес-обстеження у трьох сумчан виявили вірусний гепатит

На Покровській площі в Сумах людей тестували на вірусний гепатит. З понад сотні сумчан, які пройшли тестування, небезпечну хворобу виявили у трьох, повідомляє Суспільне.

Акція тривала близько двох годин. ЇЇ влаштували з нагоди Всесвітнього Дня боротьби з вірусними гепатитами.

До початку тестування біля лабораторії на колесах зібралася черга з людей, охочих пройти обстеження. Прийом розпочався о 16.00. Експрес-тестування, 15 хвилин очікування результату, – і пацієнт дізнається про свій статус.

У трьох людей виявили гепатит під час акції-тестування на площі в центрі Сум

“Йшла повз, дивлюся: стоїть машина, лабораторія. Вирішила себе перевірити. Зараз поширюється ця хвороба, всі побоюються”, – розповіла Галина Горева, яка вирішила пройти тестування.

У трьох людей виявили гепатит під час акції-тестування на площі в центрі Сум

“Прочитав про цей захід у Facebook, вирішив завітати. Минулого року теж проходив тестування”, – розповів Олександр Вороненко.

Захід на Покровській площі організували представники громадської організації “Клуб “Шанс” спільно з фахівцями обласної інфекційної лікарні. Зараз на Сумщині на обліку перебувають 4500 осіб, хворих на гепатити, з них більшість мають саме гепатит С.

Сумщина тримається у трійці областей з найвищим рівнем захворюваності на гепатити, розповіла головна інфекціоністка області Ірина Троцька.

“Це пов’язано саме з високим рівнем діагностики. В області вже кілька років працює програма “Антигепатит”. У рамках цієї, а також державної програми, проліковано більше 1500 осіб”, – розповіла лікарка.

Крім проходження експрестесту, кожен міг отримати рекомендації щодо профілактики вірусних гепатитів і алгоритму дій у разі виявлення інфекції.

“Парадокс у тому, що хворі на гепатит в дев’яти з десяти випадків дізнаються пізно про свій діагноз. На ранніх стадіях надважливо виявити хворобу. Нині в Україні все лікується, і наше завдання – донести суспільству, що раз на пів року тестування – це нормально, як на гепатити, та і на ВІЛ “, – вважає керівник “Клубу “Шанс” Андрій Букін.

На акції також можна було проконсультуватися з фахівцями “Клініки, дружньої до молоді”. У цій установі можуть пройти тестування сумчани віком від 14 до 25 років.

“У цьому році ми маємо можливість тестування на ВІЛ, гепатит В і С, сифіліс одним швидким тестом з одного проколу пальця. Результат – через 15 хвилин”, – розповіла завідувачка клініки Владлена Концевич.

Експрес-тести мають точність понад 95%. За умови отримання позитивного результату люди мають пройти додаткове обстеження в інфекційній лікарні.

Що відомо

  • Гепатит C — це захворювання печінки, зумовлене вірусом гепатиту С. Вірус може спричиняти як гостру, так і хронічну інфекцію. Передається, в основному, під час контакту з інфікованою кров’ю чи біологічними рідинами інфікованої людини.
  • За статистикою Центру громадського здоров’я України, станом на 1 січня 2020 року, в Україні зареєстровано 7 179 нових випадків вірусного гепатиту С.

Поділитися в соціальних мережах: