У Сумах планують створити інклюзивний ресурсний центр

6

За словами голови облдержадміністрації Миколи Клочка, приміщення для цього центру вже визначено, із ремонтом допоможуть благодійники.

«Вчора дружина Президента України Марина Порошенко відкрила ресурсний центр у Дніпропетровську. Ми теж домовлялися із міською владою Сум про надання приміщення на вулиці Праці під цей центр, – зазначив Микола Клочко. – Також є спонсори, які готові за власний кошт його відремонтувати. Давайте активно над цим питанням попрацюємо».

Директор Департаменту освіти і науки Вікторія Гробова під час колегії повідомила, що у 2017 році для 127 дітей з особливими освітніми потребами організовано інклюзивну форму навчання у 86 класах 54 закладів загальної середньої освіти.

«Для організації безбар’єрного доступу до будівель та приміщень закладів освіти необхідно облаштувати прилеглу територію для потреб маломобільних груп населення, у тому числі осіб з інвалідністю з порушенням зору, слуху та опорно-рухового апарату тактильними табличками з шрифтом Брайля, пандусами на вході до будівлі, сходами на вході та в середині будівлі, дверними прорізами, ліфтами та санвузлами, – говорила вона. – В області пандусами облаштовано 235 будівель закладів загальної середньої освіти (49,3% від їх загальної кількості). Тому є ще над чим працювати» – розповіла посадовець.

Очільник Сумщини повідомив учасникам колегії облдержадміністрації, що на нараді, яку проводили в Мінрегіонбуді за участі уповноваженого Президента з питань допомоги людям із інвалідністю, Сумщину відзначили, як одну із небагатьох областей, де облдержадміністрація звертає велику увагу на осіб із інвалідністю і працює в цьому напрямку.

«Я звертаюся до місцевої влади, щоб у районах і містах також першочергово опікувалися  питаннями доступності  цих людей до об’єктів. Ми повинні турбуватися про їх проблеми, адже вони живуть поруч із нами і потребують підтримки і допомоги», – підкреслив він.

Поділитися в соціальних мережах: