У Сумах показали фільм жахів про обласний онкологічний диспансер

У ролику, показаному на сесії Сумської обласної ради, йшлося про нелюдські умови перебування у закладі та відсутність елементарних зручностей.

У палатах ліжка стоять у такій близькості, що немає де поставити тумбочку і складно пройти людині. Їдальня, яка складається із двох старих столів, розташована просто в коридорі. Туалет один на відділення, причому і для жінок, і для чоловіків. Всюди пліснява, обдерті стіни та лінолеум. Хворі, які отримують агресивну, болісну терапію, проводять тут від двох тижнів до декількох місяців. Усе це вбиває будь-яку надію на одужання.

Завідуюча хіміотерапевтичним відділенням онкодиспансеру Людмила Бондаренко каже, що у палатах повинні розміщуватися по одному хворому, а ще краще – у боксах, бо тут отримують лікування і онкогематологічні хворі.

Приміщення хіміотерапевтичного відділення з 2009 року визнане аварійним, тому 40 ліжок вже 10 років розміщені у кімнатах лабораторії.

36 тисяч жителів Сумщини мають онкологічні захворювання і сподіваються на допомогу влади. Але їх лікарня, зведена руками австро-угорських полонених часів першої світової, досі лишається місцем, де панують страх, біль і безнадія.

Голова обласної ради Віктор Федорченко, коментуючи «фільм жахів», пообіцяв вкласти кошти в онкодиспансер, зробити там нормальні людські умови, аби жителі Сумщини виліковувалися, а не помирали від хвороби і від умов, у яких вони вимушено перебувають.

everyday.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах: