У Сумах поліцейські, медики та представники влади обговорили, як запобігатимуть поширенню коронавірусу

У робочій зустрічі, що відбулася в Головному управлінні поліції, взяли участь керівники ГУНП в області, галузевих служб та територіальних підрозділів поліції, представники Сумської обласної державної адміністрації, міської ради та управління охорони здоров‘я. Тема зустрічі – актуальне на сьогодні питання запобігання поширенню та боротьба з коронавірусом.

Відкриваючи зустріч, начальник ГУНП в області Руслан Пиняга підкреслив важливість та гостроту  піднятого до обговорення питання, і зазначив, що ефективно боротися з епідемією, яка поширюється у країнах Європи, Азії та Америки, можна лише спільними зусиллями влади, правоохоронних органів та медиків.

«Працівники поліції, як такі, що працюють з різними, в тому числі й неблагополучними  верствами населення, повинні знати, як розпізнати ймовірні ознаки коронавірусу, та вміти визначити коло можливих ризиків,- зазначив Руслан Пиняга. – Окрім того, мають чітко знати і самі дотримуватися профілактичних заходів для запобігання захворюванню».

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Сумської міської ради Максим Галицький окреслив спільні завдання влади, правоохоронців та медичних служб у запобіганні поширення хвороби та звернув увагу присутніх на те, що проблема має два аспекти: здоров‘я громадян та питання безпеки.

Начальник управління охорони здоров‘я СОДА Дмитро Кравцов окреслив нинішню протиепідемічну ситуацію, що склалася у місті та області, і назвав ті медичні заклади, які  готові прийняти, у випадку виявлення, хворих громадян. Він особливо підкреслив:

«На сьогодні на території області немає жодного зареєстрованого хворого на коронавірус. Двоє іноземців поміщені до медичного закладу в якості запобіжного заходу і знаходяться там у добровільному порядку. Дівчина має всі необхідні довідки, які підтверджують її здоров‘я, та на шляху з батьківщини до України пройшла чотири санітарні кордони».

Володимир Рябіченко, виконуючий обов‘язки голови  групи експертів з інфекційних хвороб управління охорони здоров‘я СОДА, ознайомив всіх присутніх з основними ознаками хвороби, профілактичними заходами інфікування та назвав основні фактори і ризики захворювання.

Фахівці-медики надали правоохоронцям для подальшого розповсюдження в населених пунктах області та для використання у своїй службовій діяльності відповідні листівки з рекомендаціями та порадами, як запобігти інфікуванню.

Учасники робочої зустрічі обмінялися думками з приводу спільних практичних заходів запобігання та поширення хвороби на території області, та визначили перспективні напрямки у цьому питанні.

Поділитися в соціальних мережах: