У Сумах приватні перевізники шукають водіїв

маршрутки 8

У приватних перевізників, що обслуговують міські маршрути, нараховується понад 100 вакансій водіїв.

За словами директора ТОВ «Сумипастранс» Олександра Кузьменка, підприємство згідно з договором перевозить пасажирів на дев’яти регулярних маршрутах. Заробітну плату отримують згідно з балансом робочого часу. На даний момент на підприємстві працюють 138 водіїв, але потрібно ще 39.

«Необхідно відмітити, що існують норми режиму праці і відпочинку для водіїв, це 2 години і 15 хвилин перерва, або 4 години і 45 хвилин перерва. Цього потрібно дотримуватися обов’язково. У зв’язку з тим, що водіїв не вистачає, проте аби не порушувати правила режиму роботи і відпочинку водіїв, ми змушені у вечірній час з деяких маршрутів знімати автобуси для того, щоб дати можливість водіям повноцінно відпочити», – сказав він.

ТОВ «Престиж лайн», повідомив головний механік Віталій Пачема, має в резерві дев’ять машин і 12 вільних робочих місць для водіїв. У ПП «Запорожець О. В.» повідомили про 15 вакансій, у ПП «Согор» – про 20, у ФОП Олійник А. Г. – про 18.

Причинами нестачі водіїв у перевізників вважають непрестижність даної професії серед молоді та масовий виїзд водіїв за кордон. В автошколах Сум групи, в яких навчаються водії категорії «D», завантажені не на 100%.

Також перевізники зазначають, що автомобіль є засобом підвищеної небезпеки. Тому робота повинна бути позмінна. Водій працює 8 годин, а з урахуванням підготовчих і заключних робіт – на лінії 9 годин. Якщо машини укомплектовані двома водіями, то вони працюють з 06:00 до 22:00 з урахуванням перезмінrи.

А в нинішній ситуації, коли не вистачає водіїв, то з 07:00 до 19:00 з перервою в денний час.

Сумські перевізники розповіли, що колись на робочі місця водіїв автобусів були черги, нині ж навпаки шукають працівників, у тому числі через центр зайнятості. Готові працевлаштувати понад 100 осіб.

Поділитися в соціальних мережах: