У Сумах – п’ять комп’ютерних томографів. Де і кому можна обстежитися безкоштовно?

У Сумах є п’ять комп’ютерних томографів. Суспільне дізнавалося, чи можуть люди з коронавірусом чи підозрою пройти дослідження безкоштовно.

На сайті НСЗУ вказані три приватні медичні заклади, які мають пакет на амбулаторну допомогу. Український північно-східний інститут прикладної та клінічної медицини, “Медікус” і “Флоріс”. У двох перших – комп’ютерних томографів немає.

У Сумах - п’ять комп'ютерних томографів. Чи можна обстежитися безкоштовно?

“Захворів – і вирішили перевіритися. Не довго чекав. Все пройшло успішно”, – говорить сумчанин Валерій Андрієв.

Вартість послуги – 1000 гривень. Директорка медичного центру “Флоріс” Тетяна Гапченко говорить, що вони не мають пакету з НСЗУ на цю послугу. Тому вона – платна.

“У квітні ми уклали договори з НСЗУ. Це – три пакети. Діагностичні це – мамографія, колоноскопія та гастроскопія. А також у нас приймають сімейні лікарі, тобто первинна ланка. Інші пакети у нас не підписані. Окремого пакету у НСЗУ діагностичного, в який би входив рентген, КТ, МРТ, УЗД, лабораторії, немає”, – каже Гапченко.

За направленням лікаря і самостійно можна пройти дослідження в обласному діагностичному центрі.

“Центр не має пакету з Національною службою здоров’я України на безкоштовне обслуговування пацієнтів на коронавірус. Нам вони не підписали цей пакет, тому дослідження в нашому центрі – на платній основі. Вартість досліджень складає 480 гривень 60 копійок”, – говорить директор центру Ярослав Жданов.

Безоплатно комп’ютерну томографію пройти можна в обласній лікарні, але винятково працівникам цього закладу та пацієнтам стаціонару.

“На день приходить десь 30-40 пацієнтів. Направлення всі – від наших пульмонологів або ж торакальних хірургів. У нас попередній запис. Саме дослідження займає десь хвилин 10. А результат віддаємо за годину-дві”, – каже рентген-лаборантка комп’ютерної томографії обласної лікарні.

Наталія Малоштан – лікарка із 15-річним досвідом. Говорить: дізнатись про пневмонію можна й за результатами рентгену.

“Пацієнтів, якщо є необхідність в обстеженні рентгенологічно органів грудної клітки, направляємо на рентген. Виписується електронне направлення – і пацієнт з амбулаторною картою, і з цим електронним направленням, скеровується до закладу вторинного рівня. Там він може пройти обстеження рентгенологічне”, – розповідає вона.

На рентгені також видно зміни, які потребують лікування в органах грудної клітини, додає вона.

“Є і деякі пацієнти, які потребують і КТ-направлення, якщо є температура висока від 7 до 10 днів, чи погано збивається жарознижувальними препаратами, то таким пацієнтам лікар теж може виписати направлення і на КТ”, – додає вона.

Загалом у Сумах є 5 комп’ютерних томографів. І за певних умов обстежують людей з пневмонією, із коронавірусом або підозрою безкоштовно.

“З направленням пацієнт може отримати послугу безоплатно у тих медичних закладах, які мають підписаний договір із НСЗУ на амбулаторну допомогу. Але важливо тут зазначити, що цей заклад може надати послугу, наприклад: КТ чи рентгену, лише в тому випадку, якщо в нього є необхідне обладнання і фахівці”, – говорить представниця пресслужби НСЗУ Христина Петрик.

Поділитися в соціальних мережах: