У Сумах реалізували арт-проект “Судова замальовка”

18 вересня у Господарському суді Сумської  області відбулось відкриття спільного арт-проекту суду з вищим училищем мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського «Судова замальовка».  У проекті представлено майже півтора десятки робіт із реальних судових засідань, які були виконані в техніці «пастель».

Варто відзначити, що судова замальовка – це окремий жанр мистецтва. Адже у судових системах ряду країн і декількох штатів США фото і відеозйомка засідання суду заборонені, щоб не відволікати учасників і зберегти приватність. Типовий судовий малюнок виповнюється пастельними олівцями, крейдою; також популярні судові графічні роботи, виконані простими олівцями, вугіллям і навіть кульковими ручками.

Експеримент із малюванням у суді швидко набув популярності серед студентів. Ще до початку засідання вони ретельно вивчали приміщення та  обирали місце з найбільш вдалим ракурсом. Для учасників процесу замальовники мають бути непомітними і працювати дуже швидко.

Судді, які стали головними персонажами студентських замальовок, були задоволені результатом та оцінили високу майстерність художників-початківців. За словами голови Господарського суду Сумської області Олени Резніченко, відчуття, які панували під час процесу, були дивовижні, оскільки не звичайною камерою гаджетів, а олівцями, пензлями і фарбами наживо фіксувалися неповторні моменти життя, роботи, судового процесу.

Студенти зазначають, що робота досить складна, але окремі сцени судового процесу, учасники, робота суддів слугують для них джерелом натхнення і до того ж, за їх словами, до цього часу вони нічого подібного не малювали.

Ірина Логінова: “Коли ти сидиш і малюєш у приміщенні, ти занурюєшся в цю атмосферу. Ти повинен показати все на папері. Деякі моменти були напружені, бо атмосфера була напруженою. Головне було спіймати моменти і зобразити все це”.

“Поки тривав процес суду  – я намагалася малювати чим швидше, тим краще. Намагалася відобразити риси суддів, або інтер’єр. Коли було натхнення, то малювала людей, коли було напруження”, – говорить художниця Альона Назаренко.

Учасники господарських справ, герої графічних робіт розповідають, що їм цікаво було дочекатися завершення робіт і подивитися вже на готовий результат.

Сергій Ємельяненко, адвокат: «Цікаво подивитися на себе очима молодих художників.  Вони вели себе тихенько, а мене трошки відволікало те, що я хотів вже скоріше подивитися, як мене зобразили”.

Всього на арт-проекті представлено 13 робіт, їх авторами є студентки 4 курсу училища мистецтв та культури ім. Д.С. Бортнянського Альона Назаренко, Ольга Логінова, Марина Сас,  Марина Лимаренко, Анжеліка Руденко, Інна Федорова, їх керівник групи, викладач з фахових дисциплін Галина Ходика.