У Сумах оновлюють лабораторію обласного онкодиспансеру

Сьогодні у приміщенні, яке зараз знаходиться на балансі в Сумського обласного онкодиспансеру, що на Троїцькій, 48, зібралися представники управління капітального будівництва, проектанти та представники підрядної організації (Сумбуд), аби обговорити деталі реконструкції цієї будівлі, що розпочнеться найближчим часом.

Там буде поліклініка та лабораторія онкодиспансеру. Також в це приміщення перенесуть реєстратуру онкодиспансеру. На ремонт будівлі вже оформили всі необхідні документи та провели тендер на “ProZorro”. Його виграла компанія ПАТ “Сумбуд”.

Так, на облаштування приміщень вже виділено 3 млн. 150 тис. гривень з обласного бюджету, і ще 9 млн. 663 тис. надійдуть з Державного Фонду регіонального розвитку.

“Проблеми онкодиспансеру накопичувалися не один рік. Та наша робоча група працює вже півроку, зроблено багато. Вже є перші досягнення, от сьогодні розпочинаються роботи з реконструкції приміщення, але ще потрібно багато зробити. Так, триває робота над розробкою  Програми розвитку онкодиспансеру в Сумській області на три роки. Ми включимо туди всі питання для створення сучасного онкодиспансеру. Ми хочемо, і я впевнений, що можна зробити так, щоб операції для пацієнтів були безкоштовними, хіміотерапія була безкоштовно. І в нас є можливості зробити це за рахунок бюджету”, – говорить Владислав Луговий, голова Сумської обласної організації ПП “УКРОП”, депутат Сумської облради.

До кінця року планують відремонтувати і утеплити покрівлю, утеплили фасад, замінити електро- та водомережі, системи опалення та каналізації та зробити заклад доступним для для маломобільних груп населення. Для лабораторії онкодиспансеру планують придбати лінійний прискорювач, без нього обласний диспансер не зможе надавати сучасні медичні послуги, замінити джерела іонізуючого випромінювання в гамма-терапевтичних апаратах та забезпечити медзаклад хіміотерапевтичними препаратами.

Зауважимо, що комісія, створення якої ініціював УКРОПівець Владислав Луговий, спонукала керівництво Сумського онкодиспансеру активізуватися і взяти участь у конкурсі серед 19 лікарняних закладів області, що проводив Благодійний Фонд «Здоров’я жінки та планування сім’ї». І, як результат – медзаклад отримав сучасний цифровий мамографічний комплекс (вартістю 2 млн. 650 тис.), який дозволяє виявити рак на ранніх стадіях і запобігти смертельним випадкам. А днями за власні кошти онкодиспансер придбав апарат для дослідження кишково-шлункового тракту. Його вартість – майже 2 млн. грн. Апарат сучасний і цифровий. Обстеження на приладі мають проводитися безкоштовно.

Галіна Корявко

Поділитися в соціальних мережах: