У Сумах “стихійникам” облаштують торгові місця

Сьогодні, 30 липня, пройшов брифінг щодо облаштування нової торговельної зони для стихійної торгівлі. Чиновники вирішували, як покращити умови торгівлі на Центральному ринку.

“Стихійникам” виділять місце на Центральному ринку для того, щоб вони могли реалізовувати свою продукцію належним чином, у комфортних та безпечних умовах. Про це під час брифінгу повідомили начальник управління «Інспекція з благоустрою м. Суми» Руслан Голопьоров, заступник міського голови Олександр Ларін та директор ринку Расул Галаєв.

«На минулому тижні ми щодня прораховували, для скількох «стихійників» необхідно дообладнувати торгові місця. За нашими підрахунками, щодня на цих вулицях торгують від 350 до 400 торговців. Станом на сьогодні, на  Селянському ринку вільними є близько 120 торгових місць, тож буде обладнано близько 300 додаткових. Наразі на відведених місцях для торгівлі вже працює спецтехніка», – розповів Расул Галаєв.

Цю ділянку планують облаштувати на ділянці між Селянським ринком і багатоповерхівкою за адресою вул. Засумська,12. Умови для «стихійників» на нових торгових місцях діятимуть ті ж, що і на Центральному ринку, це стосується як прибирання та дезінфекції території, так і плати за торгове місце.

«Наші працівники будуть бачити, якщо це людина похилого віку, яка приїхала з села, і вона має намір реалізувати якісь свої домашні овочі чи щось таке незначне, то, зрозуміло, коштів з неї ніхто не братиме. Якщо обсяг товару більший, то плата за місце торгівлі становитиме 2 грн., для підприємців діятиме інший тариф: в залежності від об’єму і виду продукції плата стартує від 10 до 24 грн. на день», – додав директор Центрального ринку.

На тих, хто відмовиться продавати у спеціально визначених місцях, чекатимуть штрафні санкції, рейди та перевірки. Повністю облаштувати додаткові місця для торгівлі планують до кінця тижня, а вже з вівторка ними можна буде користуватися. А поки працівники Центрального ринку проведуть роз`яснювальні роботи для “стихійників” і пояснять, як працювати у нових умовах.

Поділитися в соціальних мережах: