Показовий День цивільного захисту відбувся в Сумах

17 квітня у Сумах на базі загальноосвітньої школи № 6 відбувся показовий День цивільного захисту. Його організаторами виступили адміністрація закладу, Управління освіти і науки Сумської міськради, Інформаційно-методичний центр,  Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності в області.

Учасниками заходу стали керівники міського управління освіти, відділу з питань надзвичайних ситуацій міськради, керівний та педагогічний склад загальноосвітніх навчальних закладів обласного центру, представники Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій, Головного управління Національної поліції в області, Управління патрульної поліції.61

На семінарі обговорили загальні питання забезпечення протипожежного захисту навчальних закладів, організації навчально-виховного процесу з питань безпеки життєдіяльності, відпрацювання дітьми навичок поведінки в екстремальних ситуаціях, вдосконалення форм та методів роботи у цьому напрямку.

Учні влаштували для гостей концерт, під час якого за допомогою пісень та танців презентували роботу школи №6 з патріотичного та інших напрямків виховання підростаючого покоління. А учасники Дружини юних пожежних «Golden fire» в ігровій формі донесли глядачам правила пожежної безпеки.

Продовжився захід роботою тематичних методичних майданчиків для освітян. Під час об’єктового тренування учасникам Дня цивільного захисту продемонстрували дії на випадок виникнення надзвичайної події  – організацію та проведення евакуації  учнів з будівлі навчального закладу.62

На стадіоні представники екстрених служб влаштували для присутніх показові виступи. Вибухотехніки поліції ознайомили присутніх з правилами поведінки при знаходженні підозрілих вибухонебезпечних  предметів, а кінологи продемонстрували навички своїх чотирилапих помічників, у тому числі з виявлення замаскованої вибухівки.

Рятувальники показали можливості обладнання та техніки, які знаходяться у них на озброєнні. Кульмінацією ліквідації навчальної надзвичайної події стала подача води від пожежної автоцистерни в осередок умовного горіння.63

Після цього співробітники навчально-методичного центру ознайомили присутніх з правилами застосування первинних засобів пожежогасіння. Кожен бажаючий – як педагоги, так і школярі – змогли відпрацювати отримані навички за допомогою вогнегасника.

У ході показового Дня цивільного захисту освітяни обмінялися досвідом, а діти отримали багато корисної інформації та закріпили її на практиці.

Поділитися в соціальних мережах: