У Сумах відкрили фотовиставку, присвячену протидії ґендерному насильству

У рамках участі у всесвітній акції «16 днів проти насильства» у торговому центрі “Мануфактура” виставили світлини тематичної фотовиставки «Світ без насильства». Її мета – привернути увагу суспільства до проблеми і показати, що світ без насильства сповнений тепла, позитиву, справжніх почуттів.

Герої сюжету – це багатодітна родина, вихованці обласного соціального гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, військові, пенсіонери, діти. Їх спільний месендж: “Як багато існує речей, які роблять наше життя прекрасним – без насильства”.

Якщо ви думаєте, що проблема насильства неактуальна для Сумської області, то ви помиляєтесь. За за 9 місяців 2020 року до управлінь соціального захисту населення районних державних адміністрацій, міських рад надійшло 1993 звернення та повідомлення щодо скоєння домашнього насильства, в тому числі: від жінок – 1715, чоловіків – 252, дітей – 26, із них 16 осіб з інвалідністю.

Щодня від насильства потерпають діти, з якими погано поводяться ті, хто мав би дбати про них, жінки, яким партнери наносять каліцтва, принижують; люди похилого віку, до яких виявляють жорстокість піклувальники; молоді люди, що зазнають знущань з боку однолітків, і люди різного віку, які самі здійснюють насильство над собою.

Світовою громадськістю насильство визнано одним з ключових моментів, що ставить людину в залежне становище, завдає величезної моральної шкоди суспільству і є перешкодою на шляху подолання нерівності і дотримання прав людини. Тому необхідно не мовчати, а боротись із проблемою.

Важливо! У разі виникнення насильства над вами або іншою особою ви можете звернутись на Національну гарячу лінію із запобігання насильства – 0800 500 335 або 386.

Міністерство внутрішніх справ запустило в месенджері Telegram чат-бот для протидії домашньому насильству. Приєднатися до нього можна за посиланням @police_helpbot.

Фото: Сумська обласна державна адміністрація