У Сумах відкрили пам’ятник героям Небесної сотні

Шість років тривала реалізація проєкту вшанування героїв, які загинули на Майдані. Сьогодні, 14 жовтня, у символічну дату, на вул. Петропавлівській в однойменному сквері встановили пам’ятник Небесній сотні, повідомляє Суспільне.

Пам’ятник сягає 8 м заввишки. Його автор – український скульптор Катіб Мамедов. Проєктну документацію для будівництва (за майже 170 тис. грн) виконав архітектор Юрій Харченко.

Виготовили та встановили бронзовий пам’ятник і гранітну його основу за гроші групи компаній “Технологія” (профінансували роботи через благодійний фонд “Технологія”). Про це Суспільному розповів голова наглядової ради групи компаній Володимир Заєць.

“Взагалі ідея пам’ятника обговорювалась давно – ще до того, як цей сквер міська рада перейменувала на честь Небесної Сотні. Ідея саме такого пам’ятника належить міській владі. Коли нам показали (міська влада – ред.) проєкт і запропонували приєднатись, ми вирішили, що зробимо його самі. Роботи розділили: пам’ятник і дитячий майданчик – ми взяли на себе, а облаштування всього скверу взяла на себе міська рада”,– говорить Володимир Заєць.

Поряд з пам’ятником побудували також дитячий майданчик, його ще планують доробити. Він коштував “Технології” 3 млн гривень.

Повна вартість проєкту склала понад 5 млн гривень, частина грошей – позабюджетні.

10 липня 2020 року відбувся тендер на будівельні роботи та поточний ремонт у сквері. Аукціон виграло ТОВ “Зеніт-Брук”. Повна сума, за яку мали виконати всі роботи – 1 млн 950 тис. грн, з яких 1 млн 213 тис. грн – ціна матеріальних ресурсів, йдеться у договорі. За інформацією системи публічних закупівель “Прозорро”, на 13 жовтня 2020 року виконавцю робіт проплатили лише аванс – 585 тис. грн.

Скільки саме вартували самі будівельні матеріали, Суспільне дізнається, оскільки за інформацією Сумського міського голови Олександра Лисенка, про що він говорив 5 жовтня під час апаратної наради, для скверу Небесної Сотні 1 тис. м² клінкерної плитки надало безкоштовно ТОВ “Керамейя”.

У 2019 році сквер Небесної Сотні вже ремонтували. Тоді на облаштування скверу витратили з міського бюджету 1 млн 200 тис. грн (замовником був департамент інфраструктури міста). Там виконали замощення плиткою, встановили лавки та освітлення, газони.

13 липня 2020 року начальник управління капітального будівництва міської ради, яке було замовником робіт із будівництва нового пам’ятника, Віталій Шилов, розповідав, що плитку, яку тут поклали торік, знімуть та вивезуть на зберігання.

Поділитися в соціальних мережах: