У Сумах відзначили День Гідності та Свободи

Вони поклали власні життя на вівтар Незалежності України. Для цих людей честь та воля – не просто слова. З нагоди  Всеукраїнського Дня Гідності та Свободи сумчани вшанували Героїв Небесної Сотні та загиблих учасників АТО.

Серед пам’ятників на Сумській Алеї слави – могила Героя Небесної Сотні Олексія Братушки. 38-річний чоловік вперше поїхав на Євромайдан у грудні 2013-го.

 «Я просив, благав його, я відчував, от було в мене таке передчуття, що він може не повернулися: «Льоша, не йди!». А він сказав: «Па, я ні собі, ні тобі не прощу. Не роби з мене щура» – розповідає батько загиблого Сергій Братушка.

Загинув Олексій 20 лютого від кулі снайпера. З тих пір вже минуло 6 років.

«Те, що сталося, – це біль, невимовний біль… Син для мене був усім», – не стримує сліз мама Олексія Братушки Тетяна.

За 28 років Незалежності – 2 революції. Через фальсифікації на президентських виборах українці вийшли з акцією протесту на майдан у 2004-му. Події того часу називають Помаранчевою революцією.

А вже за 9 років небайдужі знову зібралися на майдані. Цього разу виступали проти свавілля правоохоронних органів та виборювали право на вступ до Євросоюзу. Так  розпочалися події Євромайдану. Відтоді щороку 21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи.

 «Це є точкою неповернення, точкою відліку нової української України, вибачте за тавтологію. І я переконаний в тому, що, якби не дії Російської федерації, то ми б стали успішною країною, однією з кращих у світі. Народу з таким запалом, з такою гідністю, з таким патріотизмом, я думаю, у світі більше немає», – говорить заступник голови Сумської ОДА Іван Боршош.

Сумчани на знак пам’яті несуть квіти до могил полеглих воїнів АТО та до пам’ятника героям Небесної Сотні і схиляють голови у молитві за українців, які ціною власного життя заплатили за майбутнє нашої держави.

 

 

Поділитися в соціальних мережах: