У Сумах вітали «поспішайок»

17 листопада в усьому світі відзначається Міжнародний день недоношених дітей. Він був заснований в 2009 році за ініціативою Європейського фонду по догляду за новонародженими дітьми. Цей день відзначається в Україні 10 років,  а в Сумській області – вперше.

Тому сьогодні в Сумській обласній дитячі клінічній лікарні відбувся круглий стіл, присвячений «Дню поспішайок». Представники Сумської обласної державної адміністрації, лікарі та батьки обговорили проблеми народження, боротьби за набір ваги та здоров’я дитинки.

«У Сумській області передчасно народжується 350 дітей за рік, у 60-70 з яких вага менше 1 500 г. Ми стараємося, доглядаємо їх, аби дітки скоріше набрали вагу. Хоча лікування дороговартісне і довге. Але вже після того, як дітки наберуть 2 кг, ми виписуємо їх додому, під постійний нагляд лікаря», – розповіла Людмила Юсюк, головний позаштатний неонатолог управління охорони здоров’я.

Передчасно народжені дітки не вміють ковтати, підтримувати температуру тіла та й взагалі самі нічого не можуть. А вартість їх лікування в умовах реанімації становить 3600 гривень на день.

Та держава допомагає «поспішайкам» швидше підрости і виділяє близько 2 тисяч гривень щомісячно. А вже з 1 січня 2019 року вступлять в силу  зміни до закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», і діткам, які мають серйозні проблеми зі здоров’ям, але їм не встановлена категорія інвалідності – буде виплачуватися щомісячна допомога в сумі 1 400 гривень. У цьому запевнила заступник директора департаменту соціального захисту ОДА Людмила Мусіяка.

Попри всі хвилювання, пов’язані з передчасним появленням малечі на світ, батьки дуже радіють своїм крихіткам, а ті поспішають жити й радіти кожному дню.

«Вагітність протікала дуже добре, навіть не очікувала, що будуть передчасні пологи.  Юрчик народився на 31-му тижні вагітності з вагою 2 кілограми. Дихати самостійно не міг, у нього був крововилив і менінгіт. Але завдяки лікарям стан його здоров’я покращується, хоча він досі в реанімації. Я дуже рада, що мій хлопчик народився», – розповіла матуся Юлія Вінніченко.

Наприкінці зустрічі представник компанії «Biopharma» вручив головному лікарю сертифікат про передачу благодійної допомоги дитячому лікувальному закладу.

У той час, коли фахівці обговорювали проблеми розвитку дитини, батьки та 40 діток з різних районів Сумщини, що свого часу народилися недоношеними, насолоджувалися іграми з аніматорами, майстер-класами з малювання, вчилися виготовлятии вироби з паперу в конференц-залі медзакладу.

Галіна Корявко